Ako sa vyrovnať s menopauzou? Skúste estrogén tablety!

estrogen tablety
Článok zverejnený: 16.5.2023 , dátum aktualizácie: 3.8.2023

Dosť možno sa nachádzate v období, ktorému sa hovorí premenopauza, v priebehu ktorého ešte nepociťujete žiadne príznaky postupne sa približujúceho prechodu. Než však do neho skočíte rovnými nohami, čaká vás ešte perimenopauza, ktorá predchádza klimaktériu, a počas ktorej môžete očakávať návaly potenia a tepla, vaginálnu suchosť a mnoho ďalších negatívnych javov, ktoré môžu významne ovplyvňovať kvalitu vášho života. Môžu vám s tým nejako pomôcť bylinky na menopauzu vo forme doplnkov stravy?

Mnoho žien v pokročilom veku dumá nad tým, ako zvýšiť hladinu estrogénu. Tým skôr, keď menštruácia sa stáva stále menej pravidelnou a trápi ich hormonálne zmeny , ktoré mávajú dopad ako na ich osobný, tak na pracovný život.

Nejde len o nadmerné potenie a návaly tepla, o ktorých sme sa zmieňovali v úvode tohto článku. Trápiť vás môže aj vypadávanie vlasov a zhoršenie ich kvality. S tým ide mnohokrát ruka v ruke aj zhoršená kvalita kože, nespavosť, podráždenosť, dlhodobá únava a mnoho ďalších prejavov, kvôli ktorým sa nemusíte cítiť v najlepšej forme.

Prečítajte si: Zistite, aké sú ďalšie obvyklé príznaky menopauzy

Niektoré ženy môžu dokonca trpieť na zníženú imunitu, ktorá prestáva byť taká čulá ako predtým. Keďže jej prevažná časť sídli v črevách, rozhodne nie je na škodu vyskúšať probiotiká a prebiotiká, ktoré dokážu vhodne podporiť váš mikrobióm.

Dnes však budeme primárne hovoriť o voľnopredajných doplnkoch stravy pre zrelé ženy ao tom, ktoré z nich sa oplatí vyskúšať.

Menopauza nie je pauza

Aj keď sa v živote žien veľa vecí mení, spoločnosť stále očakáva, že budú odvádzať stabilný a kvalitný (nielen pracovný) výkon. To môže byť pre ženy veľkým zdrojom stresu, najmä ak majú problémy so spánkom, s nepredvídateľnými návalmi tepla a potenia, kvôli ktorým sa musia neustále prezliekať, s depresívnou náladou či s nedostatkom energie a náhle problematickou koncentráciou a pamäťou.

Keďže sa ale menopauza považuje za úplne normálne av súčasnej dobe na ňu neexistuje žiadny široko dostupný spôsob liečby, ženy často vyhľadávajú fytoestrogény (prírodné látky, ktoré sa podobajú ženskému hormónu estrogénu) a niektoré z nich sa tiež dlhodobo snažia o zmenu životného štýlu, ktorá by im mohla pri zvládaní menopauzy taktiež do určitej miery pomôcť.

Zmiernenie nepríjemných príznakov menopauzy

Okrem byliniek ženy často siahajú po najrôznejších vitamínoch a mineráloch, ktoré dokážu zmierniť riziko rednutia kostí. Ďalší môžu podporovať normálnu psychickú pohodu, zmierňovať negatívne prejavy razantného poklesu ženských hormónov, zlepšovať kvalitu vlasov a pokožky, podporovať sexualitu a normálnu hladinu energie a podobne. Keďže je ale na našom trhu prírodných doplnkov stravy pre zrelé ženy nespočetné množstvo, nemusíte sa dobre orientovať v tom, ktoré sa oplatí vyskúšať. Preto sa na ich zoznam pozrieme nižšie.

TOP 7 prírodných doplnkov stravy na menopauzu

1. Womeno

60 kapslí

2. FytoFEM

90 tablet

3. Sarapis Mensis

60 kapslí

4. GS Merilin

60 kapslí

5. Menoxin

60 kapslí

6. Elli MenoOsteo Forte

120 tobolek

7. NaturVia PerfectDay

60 kapslí

cca 395 Kč

cca 570 Kč

cca 600 Kč

cca 450 Kč

cca 329 Kč

cca 600 Kč

cca 500 Kč

Womeno

doplnok stravy na menopauzu
Womeno

Womeno je prírodný doplnok stravy pre zrelé ženy, ktorý obsahuje komplex 12 látok . Tie podporujú normálnu hormonálnu rovnováhu, vitalitu, normálnu hladinu energie, normálnu činnosť imunitného systému a sústredenosť . Vďaka tomu by sa malo jeho dlhodobé užívanie pozitívne odraziť hneď vo viacerých oblastiach vášho života.

V zložení nájdeme bylinky, ktoré sa tradične používajú v období menopauzy a na nastolenie hormonálnej rovnováhy.  Spomenúť môžeme červený ďatelina, ploštičník hroznatý , smldinec chlpatý, ľan siaty, drmek obyčajný, ženšen pravý, zinok, vitamín B6, kyselinu pantotenovú, vitamín B12, vitamín D a vitamín E.  V každom balení sa nachádza 60 kapsúl, ktoré sa po jednej užívajú dvakrát denne. Jedno Womeno vám teda vydrží na jeden mesiac užívania. Cena za jedno je veľmi priaznivá, zoženiete ho už za 395, – + poštovné. Kladom je potom aj to, že pri objednávke väčšieho počtu balení získate množstevnú zľavu .

Womeno skúsenosti
Womeno skúsenosť. Zboží.cz

 

Mohlo by vás zajímat:  Rakovina pažeráka a jej príznaky

FytoFEM

doplnok stravy na menopauzu
FytoFEM

Ďalším doplnkom stravy na menopauzu, ktorý môžete vyskúšať, je FytoFEM Harmony + Control , ktorý je taktiež určený  ženám po štyridsiatke.  V jednom balení sa nachádza 90 tabliet a odporúčaná schéma užívania je jedna tableta denne, ideálne vo večerných hodinách. Jedno balenie vám teda vydrží na dlhšiu dobu užívania. Cena za balenie je potom o niečo vyššia, pohybuje sa okolo 570,- .

 V zložení potom nájdeme ďatelina lúčna , sóju, extrakt z guarany, extrakt z valeriány lekárskej, extrakt zo smldinca chlpatého, vitamín D3, pantothenát vápenatý, extrakt z ploštičníka hroznatého, zinok, horčík, chróm, vápnik a podobne.  Aj keď zloženie tohto doplnku stravy vyzerá dobre,  niektoré látky idú trochu proti sebe. Napríklad valeriána sa používa na upokojenie a guarana na povzbudenie . Nie je nám teda úplne jasné, ako presne to môže fungovať, skúsiť to ale môžete.

FytoFEM skúsenosť
FytoFEM skúsenosť. Zboží.cz
FytoFEM skúsenosť
FytoFEM skúsenosť. Zboží.cz
FytoFEM skúsenosť
FytoFEM skúsenosť. Zboží.cz

Sarapis Mensis

 

doplnok stravy na menopauzu
Sarapis Mensis

Sarapis Mensis si taktiež zaslúži vašu pozornosť,  pozor si naň však musia dať ženy, ktoré majú alergiu na včelie produkty, pretože obsahuje fermentovaný peľ a kvetný peľ  . Ďalej  obsahuje horčík, extrakt z brusníc , extrakt zo sójových bôbov, červený ďatelina, vitamíny skupiny B a ďalšie, ako je napríklad vitamín E.  V porovnaní s ostatnými Sarapis Mensis obsahuje niekoľko odlišných látok, môže byť teda  alternatívou pre ženy, ktoré majú problémy s močovými cestami a znáša dobre včelie produkty  . Tiež by ste mali  byť menej unavené a podráždené  .

V jednom balení sa nachádza 60 kapsúl a opäť sa odporúča užívať dve denne. V porovnaní s ostatnými  ide navyše skôr o doplnok na zvýšenie komfortu počas menštruácie a PMS  . V neposlednom rade, za jedno balenie zaplatíte okolo 600,- a vydrží vám mesiac.

Sarapis Mensis skúsenosti
Sarapis Mensis skúsenosti. Heureka.sk

 

 


GS Merilin

doplnok stravy na menopauzu
GS Merilin

Rozhodne neurobíte nič zlé, keď sa rozhodnete vyskúšať doplnok stravy GS Merilin, ktorý je opäť určený  ženám v období menopauzy  . V porovnaní s ostatnými sa nám však zdá byť jeho zloženie trochu chudobnejšie.  Obsahuje extrakt zo šácholanu, extrakt z vitánie, extrakt z drmku obyčajného, ​​extrakt z ploštičníka hroznatého, vitamín D, vitamín B6 a horčík s vápnikom  .

Skoršie GS Merilin Harmony obsahoval ešte menej látok, vrátane ľubovníka bodkovaného, ​​ktorá môže negatívne pôsobiť na zlyhávanie antikoncepcie.  Niektorým ženám však tento starší doplnok stravy podľa ich slov vyhovoval viac  . Počas dňa sa užíva jedna tableta, takže vám balenie, v ktorom je 60 kapsúl, vydrží dva mesiace. Cena tohto doplnku stravy sa pohybuje cca okolo 450,- .

GS Merilin skúsenosti
GS Merilin skúsenosti. Zboží.cz

 

 

Mohlo by vás zajímat:  Glukóza v krvi: Ako si udržať optimálne hodnoty cukru?

Menoxin

doplnok stravy na menopauzu
Menoxin

Pokiaľ sa dlhodobo zaujímate o zdravšiu životosprávu, najskôr už ste niekedy počuli o doplnkoch stravy od Advance Nutraceutics. Táto firma stojí aj za doplnkom stravy Menoxín , ktorý je  určený zrelým ženám, ktoré sužujú negatívne prejavy prechodu  .

V jeho kapsuliach opäť nájdeme  červený ďatelina, extrakt zo sóje, ľan siaty, extrakt zo šalvie lekárskej, včeliu materskú kašičku, vitamín B6 a vitamín B5  . Opäť je nutné zdôrazniť, že tento doplnok stravy nebude vyhovovať ženám, ktoré sú precitlivené na včelie produkty. V porovnaní s predchádzajúcimi navyše v Menoxíne nájdeme skôr menej zložiek. Na úpornejšie prejavy menopauzy teda nemusí sám stačiť. Odporúčané užívanie sú raz jedna až dve kapsule za deň. V jednom balení je ich 60 a zaplatíte za ne okolo 329,- .

Menoxín skúsenosti
Menoxín skúsenosti. Heureka.sk

 

 


Elli MenoOsteo Forte

doplnok stravy na menopauzu
Elli MenoOsteo Forte

Medzi obľúbené doplnky stravy pre menopauzálne ženy tradične patrí aj Elli MenoOsteo Forte . Keď sa však pozrieme na zloženie, opäť sa nám zdá, že  obsahuje menej zložiek, než by mohlo, preto by sme ho volili skôr vo chvíli, keď príznaky menopauzy nie sú zas až také vážne  . Primárne sa nám ale (aj podľa názvu) zdá, že cieli predovšetkým na prevenciu osteoporózy, ktorá sa môže u žien po prechode objaviť.

V každej kapsule nájdeme  extrakt zo sóje, extrakt z chmeľu otáčavého, extrakt z ďateliny lúčneho, vitamín K, vitamín D, vápnik, vitamín B2, vitamín B12 a kyselinu listovú.  Odporúčaná veľkosť dávky sú 2 tablety denne, prvých 14-21 dní však môžete užívať aj 3 tablety. V jednom balení je 90+30 kapsúl a zaplatíte zaň okolo 600,- .

Simply You Elli MenoOsteo FORTE skúsenosť
Simply You Elli MenoOsteo Forte skúsenosti. Zboží.cz

 

 


NaturVia PerfectDay

Výživový doplnok na menopauzu
NaturVia PerfectDay

V neposlednom rade sa tiež pozrieme na doplnok stravy PerfectDay od NaturVia , ktorý je taktiež vhodný pre ženy v období menopauzy. V jednej kapsule  nájdeme ploštičník hroznatý, extrakt zo sójových bôbov, drmek obyčajný, chmeľ otáčavý a vitamín D  . Aj keď zloženie samo o sebe nevyzerá zle, opäť  musíme v porovnaní s niektorými inými doplnkami stravy z tejto recenzie konštatovať, že je skôr chudobnejšie, a to aj keď obsahuje látky, ktoré sa tradične spájajú so zmiernením príznakov prechodu. 

V balení PerfectDay objavíme celkom 60 kapsúl, odporúčaná schéma užívania je potom 1 kapsula denne, ideálne vo večerných hodinách. Pokiaľ nebudete mať šťastie na nejakú zaujímavú zľavu, bude vás stáť okolo 500,- , takže patrí skôr k drahším výrobkom a nemusí byť dobre dostupný pre všetkých. Kto ale bude chcieť, ten ho samozrejme môže v prípade záujmu taktiež vyskúšať.

Ako sa vyrovnať s menopauzou? Skúste estrogén tablety!
NaturVia PerfectDay skúsenosť. Zboží.cz
Ako sa vyrovnať s menopauzou? Skúste estrogén tablety!
NaturVia PerfectDay skúsenosť. Zboží.cz

 

 

Tiež máte s niektorým z týchto doplnkov stravy pozitívnu skúsenosť? Podeľte sa o ňu v našej diskusii.

 

Značky:, , , , , , , , , , ,

SÚVISIACE PRÍSPEVKY

od
Zdravie máme iba jedno. Preto je dôležité poznať svoje telo a venovať sa prevencii. Aspoň to je moje nepísané krédo, ktorým sa pokúšam riadiť každý deň. Tiež je to prístup, ktorý sa snažím dostať do každého jedného článku. Verím, že aspoň jedného z vás motivuje k tomu, aby sa k sebe správal s väčším rešpektom.
Predchádzajúci príspevok Next Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

0 shares