Recept na zdravé lievance

pancakes-gf00b40d0b_1280
Článok zverejnený: 6.6.2023 , dátum aktualizácie: 3.8.2023

Lievance milujú snáď všetci ľudia bez rozdielu. Než ich ale začnete bohato cukrovať a polievať javorovým sirupom, čo z nich urobí kalorickú bombu, vyskúšajte ich zdravšie alternatívy, ktoré vám budú chutiť, ale zároveň podporia vaše celkové zdravie.

Ľahké raňajky, Ktorá vám spríjemní víkend alebo iný deň, kedy práve nemusíte do školy alebo do práce, si zaslúži trochu viac starostlivosti. Nemusíte sa odbývať ražným chlebom, ktorý natriete hummusom a doplníte zeleninou. Namiesto toho radšej vyskúšajte zdravé lievance, ktoré dosť možno vytlačia tie klasické mimo vašej kuchyne.

Keďže obsahujú jablká a ďalšie zdravé ingrediencie, ako sú napríklad ovsené vločky, sú vhodné aj počas chudnutia.

Tip: Ako do svojho života zakomponovať cvičenie?

Lievance s ovsenými vločkami

Recept na zdravé lievance

Budete potrebovať: 500 ml mlieka (môže byť aj rastlinné), 100 g ovsených vločiek, 200 g hladkej múky, 1 vajce, 1 prášok do pečiva, soľ

Aby vločky neboli tvrdé, prepláchnite ich pod vodou a nechajte ich niekoľko minút namočené v polovici množstva mlieka. Počkajte 20 minút a potom pokračujte s prípravou. Akonáhle budú vločky vláčne, pridajte k nim múku, prášok do pečiva a vajcia a všetko dôkladne zmiešajte. Nakoniec pridajte štipku soli a zvyšok mlieka. Cesto smažte na malom množstve oleja z oboch strán, výsledné lievance podávajte s nakrájaným čerstvým ovocím.

Lievance s jablkami a celozrnnou múkou

Budete potrebovať: soľ, 2 vajcia, 500 ml mlieka, 1 jablko, maslo alebo olej na vyprážanie, 1 lyžičku škorice, 2 vanilkové cukry, prášok do pečiva, cca 10 lyžíc celozrnnej múky

Nastrúhajte najemno jablko a zmiešajte ho s mliekom. Potom k základu pridajte vajíčka, cukor, prášok do pečiva, soľ a škoricu. Nakoniec postupne pridávajte múku. Smažte po oboch stranách a podávajte s malým množstvom medu alebo javorového sirupu.

Máte vlastný recept na zdravé lievance? Ak áno, budeme radi, keď sa oň s nami podelíte.

Mohlo by vás zajímat:  7 receptov na ľahké zdravé raňajky, ktoré si pripravíte doma
Značky:, , , ,

SÚVISIACE PRÍSPEVKY

od
Zdravie máme iba jedno. Preto je dôležité poznať svoje telo a venovať sa prevencii. Aspoň to je moje nepísané krédo, ktorým sa pokúšam riadiť každý deň. Tiež je to prístup, ktorý sa snažím dostať do každého jedného článku. Verím, že aspoň jedného z vás motivuje k tomu, aby sa k sebe správal s väčším rešpektom.
Predchádzajúci príspevok Next Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

0 shares