Aké vybrať vitamíny pre mužov po 40 na plodnosť a energiu?

vitamíny pre mužov
Článok zverejnený: 13.10.2021 , dátum aktualizácie: 24.3.2023

Aj keď si to zrejme nebudete chcieť pripustiť, muži starnú úplne rovnako ako ženy. Je teda otázkou času, kedy vás začne trápiť nízka hladina testosterónu, tukový prstenec na bruchu alebo nedostatok energie a padanie vlasov. Existujú nejaké vitamíny a bylinky pre mužov, ktoré by mohli tieto negatívne prejavy staroby aspoň trochu zmierniť?

Súčasná spoločnosť je orientovaná na výkon. To nás núti byť neustále na príjme, čítať a odpovedať na e-maily, prechádzať choroby a dopovať sa kofeínom a ďalšími (legálnymi) stimulantmi, ktoré nás udržia na nohách stoj čo stoj.

Preto je úplne pochopiteľné, že nás všetkých veľmi desí starnutie , v priebehu ktorého prichádzame o vyladené telo, o zdravie ao výkonnosť. (A to nielen o tú pracovnú, ale bohužiaľ aj o tú sexuálnu.) Zvlášť muži tieto zmeny nesú často veľmi ťažko, pretože sú celý život vedení k tomu vyhrávať.

Aj keď znie predchádzajúce riadky depresívne, neprepadajte chmúram. Nižšie vám ponúkame prehľad vitamínov a byliniek, ktoré vám môžu pomôcť starnutiu trochu lepšie znášať.

Najlepšie vitamíny pre mužov – porovnanie

VITAMEN

_____________

PRIMULUS

_____________

MAXULEN

_____________

PROMAN PLUS

_____________

MENACTIVE

_____________

Aké vybrať vitamíny pre mužov po 40 na plodnosť a energiu?
Aké vybrať vitamíny pre mužov po 40 na plodnosť a energiu?
Aké vybrať vitamíny pre mužov po 40 na plodnosť a energiu?
Aké vybrať vitamíny pre mužov po 40 na plodnosť a energiu?
Aké vybrať vitamíny pre mužov po 40 na plodnosť a energiu?

14,90-18,99 €

20,70-23 €

24 €

23,90 €

13,49-19,19 €

Vitamíny pre mužov v zrelom veku

Všade sa neustále pripomína dôležitosť zdravého jedálnička . A ani my nebudeme výnimkou. Ľudské telo potrebuje vitamíny, minerály a stopové prvky na zabezpečenie mnohých kľúčových procesov. V opačnom prípade začnú niekde chýbať a negatívne sa to prejaví na zhoršení zdravia, či vašich životných funkcií.

pexels-pixabay-327098

Z toho dôvodu by si mali muži (a tí v zrelom veku predovšetkým) dopriať:

 • Vitamíny skupiny B
 • Vitamín C
 • Vitamín D
 • Vitamín K2
 • Zinok
 • Horčík
 • Vápnik

Je to vlastne celkom jednoduché. U mužov sa môže v priebehu času (rovnako ako u žien) objaviť rednutie kostí. Z toho dôvodu je potrebné udržiavať stabilný príjem vitamínu D, vitamínu K2 a vápnika. Horčík je zase dôležitý pre správnu činnosť nervov a zabraňuje veľmi nepopulárnym nočným kŕčom vo svaloch. Zinok sa všeobecne odporúča na udržanie normálnej plodnosti. Vitamín C bojuje za zdravý a funkčný imunitný systém. A vitamíny skupiny B ? Každý z nich je dobrý na niečo iné, ale vo všeobecnosti sú dôležité pre normálny stav kože, pre transformáciu potravy na energiu a pre optimálnu stimuláciu rastu nových buniek.

Mohlo by vás zajímat:  Fytoestrogény v potravinách: Zvyšujú estrogén?

A čo bylinky?

pexels-andrea-piacquadio-3771839

Muži po 40. roku života môžu vyskúšať aj nejaké tie bylinky. Mnohé z nich môžu mať pri dlhodobom užívaní pozitívny vplyv na hladinu energie, či na libido. Je ale potrebné hneď vzápätí dodať, že pred ich nasadením by mali páni absolvovať dôkladnú zdravotnú prehliadku , pretože nie je vylúčené, že sexuálne problémy vychádzajú z nejakého doteraz neodhaleného ochorenia, ktoré treba riešiť. (Cukrovka, obezita, depresia, ochorenie kardiovaskulárneho systému…)

Pokiaľ lekár usúdi, že je s vami všetko v poriadku, ale aj tak by ste vo svojom živote radi uvítali zmenu, môžete skúsiť:

 • Ženšen pravý
 • Pískavicu grécke seno
 • Tribulus terrestris
 • Slivka africkú
 • Guaranu
 • Ginkgo-bilobu
 • Macu peruánsku

Keďže si nemyslíme, že ovládate bylinkárstvo natoľko, aby ste si dokázali pripraviť personalizovanú bylinnú zmes s optimálnym pomerom byliniek, je vhodnejšie sa spoľahnúť na viaczložkové doplnky stravy pre mužov. Tiež nezabúdajte na to, že mužskému zdraviu dlhodobo prospieva aj pravidelný pohyb a dostatok spánku, ktorý ide ruka v ruke s redukciou každodenného stresu.

#1 Vitamen vrací muže do hry

VITAMEN

Výživový doplnok VITAMEN obsahujúci všetky dôležité minerály a vitamíny patrí so svojim zložením medzi najlepšie na trhu. Obsahuje takmer všetky látky, ktoré reálne pomáhajú mužom. Nechýba tu slušná dávka vitamínov skupiny B, K, C a A. Iste nesklame ani známymi extraktmi z bylín vhodnými pre mužov: pískavicou gréckeho sena (Fenugreek) a kotvičníkom zemným (Tribulus). Dôležitou súčasťou zloženia každého doplnku stravy pre mužov sú aj minerály a tie sú tu zastúpené v nemalom množstve. Navyše je tu obsiahnutý aj ženšen, v ktorom sú zastúpené ako aminokyseliny, antioxidanty a saponíny, tak minerály, vitamíny a flavonoidy.

vitamen recenzie

Uzivam jiz 4. mesic. Po prvnich 2 tydnech jsem byl docela skepticky, mel jsem sice o neco lepsi naladu a jakoby takovy naval energie, ale vetsi ucinek se mi zacal projevovat az pozdeji. Ale fakt mi to ted velmi pomaha. Jsem si zacal sam od sebe tancovat v obyvaku v 68 letech. Jsem rad, ze jsem vas objevil. Tonda

spokojný zákazník, vitamen.sk

 

#2 Multivitamín moderního muže

PRIMULUS

Ani Primulus nestojí pozadu. Jeho zloženie ponúka to, čo muž potrebuje. Nachádza sa tu množstvo vitamínov (B6, Biotín, C, D3) minerálnych látok (horčík, zinok, selén) ale aj byliniek (pieskavica grécke seno, kotvičník zemný). Čo stojí za zmienku, je slušné množstvo kotvičníka zemného, a ešte väčšie množstvo vitamínu D3.

primulus recenzie

Potřeba nabrat víc životní energie a získat v jednom doplňku stravy potřebné vitamíny, vše se splnilo a funguju jako tricátník…

spokojný zákazník, primulus.sk

 

Mohlo by vás zajímat:  Eleuterokok ostnitý a jeho účinky na ľudské zdravie
#3 Maxulén pre mužov - energia, svaly, libido

MAXULEN

Maxulén nemá také silné zloženie, pretože obsahuje iba 4 účinné látky. Vitamín B, zinok a horčík sú pre mužov rozhodne dôležité látky, napriek tomu ich je však veľmi málo. Dôležitou látkou je nepochybne Testofen, čo je len iný názov pre extrakt z senovky gréckeho sena alebo Fenugreek. Tento extrakt je obsiahnutý aj v ostatných doplnkoch stravy. Čo však musíme vyzdvihnúť, je veľké množstvo tohto extraktu. Nenájdeme tu ani kotvičník zemný, ktorý by mal do podobných doplnkov stravy rozhodne patriť.

maxulen recenzie

Produkt mě oslovil, a zdá se, že funguje, cítím se lépe a doufám, že si to nenamlouvám. Pokud, nechcete, aby se z vám stal nerudný stařík ve 40cítce, doporučuju vyzkoušet.

spokojný zákazník, maxulen.sk

 

#4 Proman Plus bojuje s únavou a dodává energii

PROMAN PLUS

ProMan Plus označovaný ako prirodzená podpora testosterónu má trochu odlišné zloženie. Nájdeme tu minerály, vitamíny aj bylinky. Za zmienku stojí pantala rozkladitá, rozchodnica ružová (koreň) a rybia bielkovina. Tieto látky sa rozhodne vymykajú ostatným doplnkom stravy pre mužov, avšak si nie sme istí ich užitím v tomto druhu doplnku stravy. Doplnok stravy má bohužiaľ zásadný problém v zložení, napríklad tu chýba kotvičník zemný (Tribulus), ktorý sa stáva čoraz častejšie nutnosťou zloženia doplnku stravy pre mužov. V dennej dávke je tiež malé množstvo senovky gréckeho sena.

proman-recenzia

Již dlouho používám a jsem velmi spokojen

spokojný zákazník, promanplus.sk

 

#5 Pro normální hladinu testosteronu

MENACTIVE

MenActive patrí medzi jeden z ďalších doplnkov stravy výrobcu ADVANCE nutraceutics. Obsahuje bežne obsiahnuté bylinky ako senovka gréckeho sena a kotvičník zemný. Jeho zloženie je naozaj kvalitné a pokrýva najdôležitejšie látky pre mužov. Spomenúť môžeme zinok, vitamín B6, dôležité aminokyseliny a bylinky senovky gréckej seno a kotvičník zemný. Avšak bylinky tu nie sú príliš zastúpené. Čo však tu je zastúpené vo veľkom množstve sú aminokyseliny. Je tu L-karnitín, acetyl-L-karnitín, propionyl-L-karnitín. Tie sú bežnou súčasťou nášho života.

menactive-recenzia

Snížila se únava kterou jsem pociťoval, ospalost v pokročilém čase se nezlepšila. Myslím si že je to stav přiměřený věku.

zákazník, menactive.sk

 

Používate nejaké bylinky či vitamíny, ktoré sú určené pre zrelých mužov?

Zdroje informácií

https://www.healthline.com/health/boost-male-fertility-sperm-count – 10 tipov, ako podporiť mužskú plodnosť (anglicky)

https://www.webmd.com/healthy-aging/ss/slideshow-aging-vitamins-older-people – Vitamíny pre ľudí v zrelom veku (anglicky)

Značky:, , , , , ,

SÚVISIACE PRÍSPEVKY

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Predchádzajúci príspevok Next Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

0 shares