Šesť spôsobov, ako zahustiť riedke vlasy

pexels-pixabay-235462
Aktualizováno

Husté a krásne vlasy, ktoré by dosahovali závratnú dĺžku, si praje prakticky každá žena. Cesta k tomuto ideálu ale býva dlhá a tŕnistá, zvlášť, pokiaľ sa stále dookola dopúšťame rovnakých chýb, ktoré majú na kvalitu našich vlasov negatívne dopady. Chcete vedieť, čo pre seba a svoje vlasy môžete urobiť ešte dnes? V tom prípade pokračujte v čítaní.

O vlasoch sa hovorí, že sú korunou ženskej krásy. Preto sme ochotné urobiť prakticky čokoľvek, aby tie naše vyzerali za všetkých okolností ako z kaderníckeho časopisu. Aj napriek tomu sa ale pramene mnohých z nás podobajú skôr suchému roští, z ktorého by si mohli vtáčiky postaviť svoje hniezdočko.

Niektoré dámy na starostlivosť o vlasy po niekoľkých neúspešných pokusoch zanevrú. Namiesto zdokonalenia existujúcich techník si radšej nechajú predĺžiť vlasy umelými prameňmi, alebo sa rozhodnú nosiť príčesky a parochne, ktoré je možné meniť podľa nálady.

Keďže niektoré z týchto možností vlasy ďalej poškodzujú, nižšie sa pozrieme na to, ako to robiť lepšie.

Vitamíny a bylinky na vlasy

Kľúčovým faktorom pre rast a zdravý vzhľad vlasov je úplne nepochybne naša vnútorná výživa. Aby vlasy pekne rástli, potrebujete mať v jedálničku dostatok vitamínov a byliniek, ktoré sa spájajú s podporou rastu vlasov.

Medzi TOP zložky v tomto ohľade patria:

  • Vitamín A
  • Vitamíny skupiny B
  • Vitamín C
  • Vitamín D
  • Vitamín E
  • Železo
  • Zinok
  • Praslička roľná
  • Žihľava dvojdomá

Aj keď to nie je technicky vzaté úplne bylinka, v kvalitných doplnkoch stravy na podporu rastu vlasov objavíte aj pivovarské kvasnice , ktoré sú taktiež dobrým zdrojom vitamínov skupiny B. Niektoré z vyššie uvedených látok navyše chránia bunky pred predčasným starnutím a poškodením, čo je ďalšie veľké plus, na ktoré by ste mali počas starostlivosti o seba myslieť.

Mohlo by vás zajímat:  Čo mi môže povedať index telesnej hmotnosti alebo BMI?

Šampóny na podporu rastu vlasov

Ani dom nebude nič moc, pokiaľ nebude mať dobré základy. Preto by ste sa mali zamerať aj na kvalitu pokožky hlavy. Dobrým tipom je používanie špeciálnych šampónov na podporu rastu vlasov, ktoré môžu obsahovať kofeín, žihľavu dvojdomú, lopúch, extrakt z brezy a podobne. Niektoré zložky majú dobrý vplyv na redukciu vypadávania vlasov, takže sa o nich určite oplatí premýšľať.

Farbenie vlasov

Vaše vlasy nebudú vyzerať pestovane a pekne, pokiaľ ich budete každú chvíľu trýzniť odfarbovaním a nekvalitnými farbami na vlasy. Pokiaľ to aspoň trochu ide, vyberajte si farby na vlasy s prírodnejším zložením, alebo aspoň farby na vlasy bez amoniaku a ďalších látok, o ktorých sa vie, že majú na vlasy a ich kvalitu negatívny vplyv.

Strihanie

Dlhé vlasy môžu strácať svoju hustotu kvôli tomu, že sa vám ulamujú zničené končeky. Z vlasov v dĺžkach teda môžu zostať len nevzhľadné čiary. Aby k tomu nedochádzalo, pravidelne sa objednávajte ku kaderníčke, ktorá dĺžky skráti tak, aby vlasy boli všade rovnako husté. Tým, že sa vlasy nebudú ďalej lámať, navyše docielite ich optimálnejší rast.

Tepelný styling

Pokiaľ by ste mali dať niečomu jasnú stopku, tak je to nadmerný tepelný styling, ktorý prispieva k vysušovaniu a poškodzovaniu vlasov. Ak už to musí byť, používajte nižšiu teplotu a vždy majte po ruke sprej na tepelnú úpravu, ktorý ich ochráni pred nadmerným poškodením.

Masáž hlavy

Aby sa živiny dostali tam, kam majú, pravidelne si doprajte jemnú masáž pokožky hlavy. Tým, že sa pokožka lepšie prekrví, dôjde k lepšej distribúcii živín k vlasovým cibuľkám. Z dlhodobého pohľadu by to teda malo prispieť k lepšej kvalite vlasov.

Záver

Čo si z toho vziať? Že vnútorná výživa je základ. Z toho dôvodu vyskúšajte doplnky stravy na podporu rastu vlasov, ktoré obsahujú komplex vitamínov a byliniek. Ďalej ich doplňte šampónom na podporu rastu vlasov a správne zvolenou starostlivosťou. Keď sa budete tohto odporúčania držať, čoskoro by ste mali zaznamenať prvé pozitívne zmeny.

Mohlo by vás zajímat:  Aktívne čierne uhlie je zázrak pre biele zuby

Zdroje informácií

https://www.healthline.com/nutrition/foods-for-hair-growth – Najlepšie potraviny pre rast vlasov (anglicky)

https://www.vlasimo.sk/huste-vlasy/ – Ako mať husté vlasy (slovensky)

https://www.healthline.com/nutrition/best-vitamins-hair-growth – 8 najlepších živín pre krásne vlasy (anglicky)

https://www.medicalnewstoday.com/articles/319862 – 9 tipov pre hustejšie vlasy (anglicky)

Značky:, , , , , ,

SÚVISIACE PRÍSPEVKY

od
Zdraví máme jen jedno. Proto je důležité znát své tělo a věnovat se prevenci. Alespoň to je moje nepsané krédo, kterým se pokouším řídit každý den. Také je to přístup, který se snažím dostat do každého jednoho článku. Věřím, že alespoň jednoho z vás motivuje k tomu, aby se k sobě choval s větším respektem.
Predchádzajúci príspevok Next Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Ohodnoťte tento článek
0 shares