Recept na najlepšie cestoviny z červenej šošovky

lentils-gad1407fce_1920
Článok zverejnený: 31.1.2023 , dátum aktualizácie: 23.2.2023

Strukoviny by mali byť bežnou súčasťou nášho jedálnička, problém je v tom, že ľuďom často nechutia, alebo nevedia, ako presne by ich mali pripraviť. Z toho dôvodu sú čím ďalej populárnejšie cestoviny z červenej šošovky, ktoré vám umožnia ich konzumáciu úplne novým spôsobom.

Strukoviny sú dôležité pre normálne trávenie, pretože obsahujú veľké množstvo vlákniny, ktorá podporuje črevnú mikroflóru, pocit sýtosti a vyprázdňovania. Lenže, veľa ľudí má skôr ako pre fazuľu so šošovkou väčšiu vášeň pre cestoviny. Čo s tým? Možno pre vás môže pripadať do úvahy varenie z cestovín, ktoré sú z tejto strukoviny vyrobené.

Recept na najlepšie cestoviny z červenej šošovky

Ak by ste ich chceli vyskúšať, ale neviete, ako na ne, ponúkneme vám super jednoduchý recept.

Cestoviny z červenej šošovky so sušenými paradajkami

Budete potrebovať: 1 balenie cestovín z červenej šošovky, 2 hrsti sušených paradajok, 2 strúčiky cesnaku, 3 lyžice olivového oleja, 2 pálivé papričky, nastrúhaný syr (mozzarella, parmezán…), bylinky na ozdobu

Olúpte cesnak a spolu s papričkou ho nakrájajte na menšie kúsky. Potom nakrájajte aj odmeranú porciu sušených paradajok a nastrúhajte syr, ktorým ozdobíte pri servírovaní tanier. Následne uvarte cestoviny podľa návodu, ktorý je uvedený na obale.

Na panvici s trochou oleja orestujte cesnak s papričkou a sušenými paradajkami. Nakoniec pridajte zliate cestoviny a spoločne ešte chvíľu prehrejte. Nakoniec pridajte pripravený nastrúhaný syr a nasekané čerstvé bylinky. Potom môžete podávať.

Náš tip

V prípade, že nemáte radi, keď sa cestoviny lepia k sebe, môžete do vody, v ktorej sa varí, pridať kvapku oleja. Po zliatí ich navyše môžete prepláchnuť pod tečúcou studenou vodou. Potom bude výsledok vždy perfektný.

Tiež máte radi strukovinové cestoviny?

 

Mohlo by vás zajímat:  Delikátna maslová tekvica: Skúste jej chuť s týmito 4 receptami
Značky:, , ,

SÚVISIACE PRÍSPEVKY

od
Zdravie máme iba jedno. Preto je dôležité poznať svoje telo a venovať sa prevencii. Aspoň to je moje nepísané krédo, ktorým sa pokúšam riadiť každý deň. Tiež je to prístup, ktorý sa snažím dostať do každého jedného článku. Verím, že aspoň jedného z vás motivuje k tomu, aby sa k sebe správal s väčším rešpektom.
Predchádzajúci príspevok Next Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

0 shares