Chráňte sa proti následkom úrazu

man-with-broken-leg-cast-reads-books-against-light-background-interior-room
Článok zverejnený: 13.5.2022

Úrazové poistenie opomína stále veľké percento ľudí, pritom riziká číhajú na každom kroku. Áno, pred úrazom vás poistenie neuchráni, ale finančná pomoc sa v týchto prípadoch hodí. Veď nemusíte vykonávať rizikové športy ani povolania, aby vám život skomplikovali následky úrazu. Hoci ide len o obdobie rekonvalescencie alebo dôsledky závažnejšieho zranenia, ktoré môže mať aj trvalé následky, váš rozpočet a pohoda sú vždy výrazne zasiahnuté.

Kto by si mal uzatvoriť úrazové poistenie?

Odpoveď je veľmi jednoduchá, úrazové poistenie by mal mať každý. Nevyhnutnosťou by však malo byť pre ľudí so záväzkami, ktoré tieto udalosti zasiahnu najvýraznejšie. S úrazovým poistením sa potom často zabúda aj v dobe materskej dovolenky. Samozrejme, že v tomto období sa hodí každá koruna, ale štatisticky dochádza k najväčšiemu percentu úrazov práve v domácnosti. To tiež vedie k tomu, že osoby v domácnosti platia pri rovnakých poistných limitoch vyššie poistné ako pracovníci naprieč mnohými sektormi.

Úrazové poistenie je tak naozaj vhodné pre každého, a to vrátane vašich detí, pretože aj starostlivosť o ne, návštevy lekárov, ale aj prípadný nákup zdravotníckych pomôcok či nadštandardnej starostlivosti výrazne zaťaží vašu peňaženku.

Rozdiely medzi životným a úrazovým poistením

Veľa ľudí nad uzavretím úrazového poistenia neuvažuje už len z toho dôvodu, že má predsa uzavreté životné poistenie. Pokiaľ majú dobre ošetrené riziká, ktoré súvisia s úrazom majú vlastne pravdu.

Úrazové a životné poistenie sú dva odlišné produkty a každý z nich má iné výhody, všeobecne však platí, že životné poistenie ponúka komplexnejšie balíčky, ale je potrebné si naozaj preveriť, ktoré riziká zahŕňa práve vaša zmluva.

Mohlo by vás zajímat:  Trápi vás strie v tehotenstve? Tieto 3 tipy poradia ako na ne

Životné poistenie totiž pokrýva choroby, ale aj úrazy, avšak je podstatne drahšie a používa sa najmä v spojení s rezervotvornými produktmi.

Úrazové poistenie pokrýva rovnaké riziká ako životné poistenie, ale len v situáciách, keď poistná udalosť vznikla následkom úrazu. To sa samozrejme odráža aj na cene tohto poistenia, ktorá je výrazne nižšia ako pri životnom poistení. Úrazové poistenie by tak malo byť základom pre každého, kto ešte životné poistenie uzavreté nemá, ale hlavne pre vaše deti. Na rozdiel od životného poistenia, si môžu úrazové poistenie dojednať aj seniori až do 85 rokov.

Vhodné je naopak pamätať na skutočnosť, že úrazové ani životné poistenie nekryjú potrebné úrazy pri lyžovaní, ktoré je považované za rizikové a je tak nutné zvážiť rôzne pripoistenia.

Ktoré riziká teda pokrýva úrazové poistenie

  • Smrť úrazom
  • Telesné poškodenie ai
  • nvalidita následkom úrazu
  • Trvalé následky úrazu
  • Denné odškodné pri úraze po nevyhnutne dlhú dobu liečenia
  • Pobyt v nemocnici následkom úrazu

Ako na úrazovom poistení ušetriť?

V súčasnej dobe sa pohybuje poistné pri úrazovom poistení vo veľmi rozumných výškach. Aby ste však ušetrili aj pri rovnakej kvalite poistného produktu je vhodné sa poobzerať po online porovnávačoch. Kalkulačka úrazového poistenia vám na základe vami vyplnených údajov nájde rôzne produkty od rozličných poisťovní na trhu. Vďaka tomu môžete hneď ušetriť každoročne nemalé peniaze.

Výhodné je zároveň úrazové poistenie uzatvoriť online as ročnou platbou poistného. Vďaka uzavretiu online nie je výška poistného zaťažená vysokou províziou pre poisťovacieho poradcu. S ročnou platbou poistného sa potom často spája určitá percentuálna zľava. Oba tieto kroky môžu opäť ušetriť úsporu aj niekoľko sto korún ročne.

Mohlo by vás zajímat:  4 dôvody, prečo si neodopierať ranný sex

 

SÚVISIACE PRÍSPEVKY

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Predchádzajúci príspevok Next Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

0 shares