Čo stimulovať pred tréningom?

male-athlete-workout-running-exercise-machine-active-sport-training-gym
Článok zverejnený: 29.6.2022

Pokiaľ sa chystáte na tréning nemali by ste zabúdať na pravidlá správnej výživy a dodržiavanie pitného režimu. V opačnom prípade totiž rastie pravdepodobnosť vzniku zranení, ale aj výrazného zníženia športového výkonu. Čo a ako teda stimulovať pred tréningom, aby ste podali výkon na maximum?

Najčastejšie chyby pred tréningom

Najmä v prípadoch, keď sa ľudia snažia schudnúť, zanedbávajú správnu výživu pred tréningom. Úplne chybne si myslia, že ju nepotrebujú a rysovanie svalov či chudnutie pôjde bez pestrej stravy ľahšie. Pritom práve pred športovým výkonom treba svaly stimulovať a potrebné sú všetky makroživiny, a to bielkoviny, sacharidy aj tuky. Vhodné jedlo by ste potom mali konzumovať 30 minút až 3 hodiny pred výkonom, podľa jeho stráviteľnosti. Zároveň je však vhodné si pomôcť aj s vhodnými suplementami. Výrobky, ktoré obsahujú všetky dôležité makroživiny pre športovcov nájdete na allnutrition.cz/Povzbudení_pred_treninkem-k996.html .

Špeciálnu pozornosť venujte proteínom

Práve proteíny sú považované za kľúčový výživový doplnok pre každého športovca. Pomáhajú pri budovaní svalovej hmoty, a hlavne zaisťujú jej rýchlejšiu regeneráciu. Najmä pri nedostatku sacharidov sú výborným zdrojom energie a zároveň slúžia ako podpora imunity organizmu.

Sacharidy

Hoci sú dnes veľmi populárne rôzne keto diéty, keď vynechávate zo stravy sacharidy, pre športovcov určite táto voľba vhodná nie je. Práve sacharidy slúžia telu ako primárna zásoba energie a nielen, že váš výkon môže byť pri športe znížený, ale môže sa dostaviť aj letargia či závraty. Pred tréningom je tak vhodné siahnuť po proteínovom nápoji s vyšším obsahom cukrov, müsli tyčinke a podobne. Dôležité je, aby išlo o ľahko stráviteľnú potravinu alebo doplnok. V tejto oblasti sa výrazne presadzujú gainery, ktoré poskytujú svalom glykogénové zásoby.

Mohlo by vás zajímat:  Psoas: Sval duše - ako ho správne posilniť a preťahovať

Aj kreatinín a ďalšie látky, ktoré sú pre športovcov veľmi dôležité

V kvalitných suplementoch, ktoré slúžia ako nakopávače pred tréningom by nemal chýbať kreatinín. Ide o prirodzenú kyselinu vyskytujúcu sa v ľudskom tele, ktorá sa stará o to, aby boli svaly správne zásobené energiou.

Vhodné si ich postrážiť aj neesenciálnu aminokyselinu Beta Alanín, ktorý znižuje produkciu kyseliny mliečnej vo svaloch počas tréningu. Vďaka tomu pomáha zvyšovať výkon a znížiť únavu po tréningu.

SÚVISIACE PRÍSPEVKY

od
Již od roku 2010 pro vás připravujeme obsah ze světa zdraví, životního stylu, psychologie a zdravé stravy. Stovky článků, milióny čtenářů. Děkujeme za vaši přízeň.
Predchádzajúci príspevok Next Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

0 shares