Aktívne čierne uhlie je zázrak pre biele zuby

Zuby
Článok zverejnený: 17.6.2017

Aktívne uhlie sa od dávnych čias až dodnes používa pri zdravotných problémoch, je spoľahlivým pomocníkom najmä pri otravách a črevných abnormalitách. Aktívne uhlie však už nie je dostupné len v lekárňach, ale aj v drogériách. Zistilo sa, že okrem tráviacich problémov môže pomôcť pri kožných problémoch a dokonca aj pri bielení zubov.

Čo znamená aktivované čierne uhlie?

Skutočnosť, že uhlie je aktívne, znamená, že prešlo procesom, pri ktorom bolo vystavené extrémne vysokým teplotám počas krátkeho obdobia. Zároveň sa do uhlia pridáva vodná para, aby sa zabezpečila oxidácia.

Problémy v tráviacom trakte

Ako sme už uviedli, aktívne uhlie je najznámejšie tým, že rýchlo a účinne pomáha pri tráviacich problémoch. Ak sa napríklad otrávite jedlom, predávkujete liekmi alebo dokonca drogami, drevené uhlie môže tieto neprirodzené látky nájsť v tele a absorbovať až 60 % z nich.

Túto schopnosť absorbovať uhlie však oceníte aj vtedy, keď chcete detoxikovať telo, či už pred diétou alebo počas pôstu. Nielen život ohrozujúce látky, ale aj iné neprirodzené látky sa nájdu, vstrebú a tým sa celá detoxikácia posilní a zefektívni.

Drevené uhlie proti starnutiu

Aktívne uhlie si našlo svoje miesto v kozmetickom priemysle, pretože sa preukázalo, že zabraňuje určitým zmenám v tele, ktoré vedú k starnutiu. Drevené uhlie tiež zabraňuje starnutiu orgánov, čím predlžuje váš život, ale vďaka použitiu v kozmetike môže pomôcť aj proti starnutiu pokožky.

Bielenie zubov

V poslednom čase je veľkým trendom bielenie zubov. Existujú zázračné čierne zubné pasty, čierne zubné kefky, ktoré stoja veľa peňazí. Stačí si v lekárni za pár korún kúpiť obyčajné kapsuly s čiernym uhlím – ich cucaním alebo rozomletím na prášok a nanesením pomocou obyčajnej zubnej kefky posilníte a spustíte samotný bieliaci proces.

Mohlo by vás zajímat:  7 tipov na zdravú, hladkú, ale hlavne krásnu pleť

SÚVISIACE PRÍSPEVKY

od
Predchádzajúci príspevok Next Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

0 shares