7 tipov na zdravú, hladkú, ale hlavne krásnu pleť

pexels-shiny-diamond-3373721
Článok zverejnený: 16.7.2022 , dátum aktualizácie: 18.10.2022

Zdravá a hladká pleť je v súčasnej dobe veľmi žiadaná. Nie každá žena ale vie, ako ju dosiahnuť. Preto sa pozrieme na to, či je lepšia pleť len otázkou drahých krémov, alebo je pre ňu lepšie niečo iné.

Ženy západného sveta pokukujú po Kórejkách, ktoré sa pýšia krásnou, mladou, čistou a žiarivou pokožkou, ktorá im často vydrží až do pokročilého veku. Len máloktorá z nich si však berie tieto ženy za príklad, pretože ich každodenná starostlivosť o pokožku môže obsahovať aj viac ako 8 rôznych krokov. (Ktorých poradie môže byť navyše celkom mätúce.)

Na druhú stranu, je potrebné sa naučiť, že hoci na svoju tvár nemusíte aplikovať úplne všetko, čo vám príde pod ruku, existuje ošetrujúca rutina, ktorú by si mali osvojiť všetky ženy bez rozdielu. Jedine tak je možné dosiahnuť naozaj dokonalý a mladistvý zovňajšok, ktorý vám vydrží až do pokročilého veku.

Ak ste pripravená do seba vstrebať pár účinných tipov, potom budeme radi, keď budete pokračovať v čítaní.

Vitamín C

7 tipov na zdravú, hladkú, ale hlavne krásnu pleť

Keď hovoríme o anti-age prípravkoch, je len otázkou času, kedy na nás odniekiaľ vykukne vitamín C, ktorý je považovaný za významný antioxidant. Jeho výhodou je, že pri aplikácii na pokožku ju chráni pred pôsobením škodlivín, zmierňuje viditeľnosť vrások a taktiež podporuje jej prejasnenie. Rovnako dôležité je ale aj vnútorné užívanie vitamínu C. Okrem toho, že podporuje imunitný systém a pomáha nastoľovať rovnováhu medzi voľnými radikálmi a antioxidantmi, taktiež podporuje funkciu kolagénu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou našej pokožky.

Ako sa správne starať o pleť? https://www.vlasimo.sk/starostlivost-o-plet/

Kolagén

Kolagén je bielkovina, ktorú si telo vie samo vyrobiť. S postupujúcim vekom ho ale začne ubúdať, čo sa podpisuje na poklesnutých kontúrach a na hlbších vráskach. Z toho dôvodu je vhodné ho (spolu s vitamínom C) dopĺňať vnútorne, takže telo ho využije tam, kde ho potrebuje najviac. Z vnútorného užívania kolagénu navyše ťažia aj vlasy a nechty, takže vám ho určite odporúčame vyskúšať.

Praslička roľná

Praslička roľná je bylinka, ktorá sa taktiež odporúča na vnútorné užívanie. Čo sa týka zdravia pokožky, dokáže podporovať hojenie rán. Taktiež ide o antioxidant, ktorý je skvelým pomocníkom pri zvládaní zápalov. V neposlednom rade, vnútorné užívanie prasličky roľnej podporuje aj rast vlasov.

Čistenie pleti

7 tipov na zdravú, hladkú, ale hlavne krásnu pleť

Súčasťou vašej ošetrujúcej rutiny by nemala byť len vnútorná výživa, ktorá zahŕňa užívanie doplnkov stravy s vitamínom C, kolagénom a prasličkou roľnou. Veľmi dôležité je aj pravidelné čistenie pokožky, ktoré by malo prebiehať dvakrát denne. (Ráno po prebudení a večer pred spaním. A to aj keď ste sa v priebehu dňa nemalovali.) Prvý krok môže byť micelárna voda, olejový odličovač alebo klasické odličovacie mlieko. Akonáhle odstránite make-up, pokračujte s čistiacou penou, alebo gélom.

SPF

Tento krok mnoho žien taktiež veľmi zanedbáva. Pritom je to práve každodenné nosenie krému s SPF (aspoň 30), ktorý dokáže chrániť kožu pred nebezpečným UV žiarením. Toto žiarenie sa spája s rýchlejším úbytkom kolagénu v koži, s rýchlejšou tvorbou vrások a dokonca aj s rakovinou kože. Krém s SPF sa navyše musí nosiť v každom ročnom období. Tiež by sa mal v priebehu dňa pravidelne premazávať, inak sa postupne zníži jeho účinok.

Sérum a krém

Ďalším dôležitým tipom je pravidelné používanie sér a krémov, ktoré sú vhodné pre váš typ pokožky. Séra obsahujú koncentrovanejšie účinné látky, ktoré dokážu lepšie bojovať s nedokonalosťami. Akonáhle sa sérum vstrebe, namažte sa krémom (ideálne majte krém na deň a na noc z rovnakého radu), ktorý vám pomôže lepšie hydratovať pokožku. Niektoré krémy (napríklad tie pod oči) navyše obsahujú kofeín, ktorý môže redukovať tmavé kruhy pod očami.

Vnútorná hydratácia

7 tipov na zdravú, hladkú, ale hlavne krásnu pleť

Vaša pokožka nebude vyzerať nič moc, pokiaľ ju nebudete hydratovať zvnútra. Z toho dôvodu sa odporúča piť aspoň 2,5 až 3 litre čistej vody denne. Uvidíte, že pokiaľ si z toho urobíte zvyk, čoskoro bude vaša pokožka vyzerať o poznanie lepšie.

Čo si z toho vziať? Že keď doplnky stravy s vitamínom C, prasličkou roľnou a kolagénom doplníte správnou ošetrujúcou rutinou, nemalo by to dlho trvať a mali by ste zaznamenať zlepšenú kvalitu pokožky.

Zdroje informácií

Mohlo by vás zajímat:  Parafínové zábaly na ruke, alebo na chrbát? – Postup ako na to

https://www.medicalnewstoday.com/articles/how-to-get-clear-skin – Ako mať čistú pleť: Tipy pre domácu starostlivosť (anglicky)

https://www.healthline.com/nutrition/horsetail – Všetko o prasličke roľnej (anglicky)

https://www.healthline.com/nutrition/collagen-benefits – Benefity kolagénu (anglicky)

https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/vitamin-c-serum-benefits – 11 benefitov vitamínu C (anglicky)

Značky:, , , , , , , ,

SÚVISIACE PRÍSPEVKY

od
Zdravie máme iba jedno. Preto je dôležité poznať svoje telo a venovať sa prevencii. Aspoň to je moje nepísané krédo, ktorým sa pokúšam riadiť každý deň. Tiež je to prístup, ktorý sa snažím dostať do každého jedného článku. Verím, že aspoň jedného z vás motivuje k tomu, aby sa k sebe správal s väčším rešpektom.
Predchádzajúci príspevok Next Post

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

0 shares