Poradna

Nedeľa 28.2.2021 meniny má Zlatica

Radíme

Ako sa zbaviť pneumatík okolo pása?

Ako sa zbaviť pneumatík okolo pása?Rozloženie telesného tuku majú na svedomí naše gény. Zatiaľ čo ženám sa ukladá predovšetkým na stehnách, bokoch a zadku, muži majú sklon k rastúcemu brušku. Vplyvom nezdravého a stresujúceho životného štýlu sa ale nelichotivá pneumatika môže objaviť u každého, bez rozdielu pohlavia i veku. Nemôže za ňu ale len väčšie bruško - tuk sa rád uvelebí tiež na bokoch i na chrbte a potom vzniká nenávidený "muffin top" - previs nad lemom nohavíc.

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

Chcete štíhle boky? 5 cvikov, ktoré vám pomôžu

Komplexné cviky na posilnenie svalov celého tela

6 skvelých cvikov na doma, ktoré vám spevnia celé telo

 

Do pneuservisu telo bohužiaľ zaviesť nejde - ak sa chcete tukových zásob okolo pása zbaviť, skúste dodržiavať nasledujúce pravidlá:

Nehladujte - keď chcete schudnúť rýchlo a uberiete si priveľa jedla naraz, telo sa vyplaší a namiesto toho, aby sa tuku zbavovalo, si ho bude strážiť ako poklad. Kalórie uberajte postupne. Nehladujte, jedzte pravidelne a po malých dávkach.

Pite vodu - keď nebudete dosť piť, nebudete ani chudnúť. Pri dehydratácii má organizmus tendenciu zadržiavať vodu tam, kde je to len možné - a oblasť okolo pásu je skvelým zásobníkom. nerobte preto zo seba ťavu a neuschovávajte vodu v podkoží - radšej ju telu doprajte zvonku a uvidíte, že sa bruško razom zmenší.

Buďte v pokoji - stres je vinníkom číslo tri (prvým je strava a druhým fyzická nečinnosť). Naučte sa pravidelne relaxovať, nenechajte sa rozhodiť drobnými nezdarmi a nezabudnite ani na to, že je veľmi dôležité ventilovať priebežne svoje emócie, a to nielen tie pozitívne! Veľakrát človek prehĺta krivdy do brucha a ťažobu sveta nesie na svojich bedrách - symbolicky priberá potom práve tam.

Nesoľte - solíme priveľa. Soľ je už v potravinách prirodzene obsiahnutá a vôbec nie je nutné ich dosoľovať. Áno, solené jedlá oveľa lepšie chutia a áno, soľ sa podieľa na zadržiavaní vody v tele, vysokom krvnom tlaku, horšej funkcii obličiek a aj na hromadení tuku v centre tela.

Behajte - tuk sa najlepšie páli, ak sa hýbete aspoň 30 - 40 minút v aeróbnom pásme vašej tepovej frekvencie. Behanie je preto ideálny pomocník - nielen, že dokáže páliť tuk rýchlosťou blesku, ale tiež je prirodzené, nič okrem svojich nôh k nemu nepotrebujete a je úplne zadarmo.

Cvičte vzpory - kľaknite si na podložku a ruky oprite o predlaktia. Potom natiahnite dozadu obe nohy a zarovnajte telo tak, aby členky, boky a ramená tvorili priamku. Vydržte aspoň 20 sekúnd a potom povoľte. Vo vzpore sa spevní celý stred tela, posilnia paže a je ako stvorený na boj proti faldíkom na spodnej časti chrbta.

Dôverujte procesu
- ani Rím nebol postavený za jediný deň. Preto buďte trpezliví a vytrvalí - dobre jedzte, cvičte a odpočívajte, s nikým sa neporovnávajte, nevzdávajte sa a uvidíte, že to tuk časom vzdá.

 

 

Autor: Veronika Staňková


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiaci články
01-Cvicenia-a-trendy Ako správne posilňovať brucho
01-Cvicenia-a-trendy Dokonalé brucho - poznáte svaly brucha? A viete, ako ich posilňovať?
01-Cvicenia-a-trendy Ako sa zbaviť tuku na bruchu