Poradna

Nedeľa 11.4.2021 meniny má Estera

Radíme

Ukážkové nohy. Zbavte sa celulitídy.

Ukážkové nohy. Zbavte sa celulitídy.Aj keď ste sa možno nenarodili s nohami ako gazela, pomocou jednoduchých trikov môžete z dolných končatín vykúzliť vašu pýchu. Vyskúšajte naše tipy pre neodolateľné nôžky a muži kvôli nim budú hromadne omdlievať.

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

Zásady pre posilňovanie a tvarovanie zadku a dolných končatín

Tréning zadku alebo zadok ako dva kmienky

Ako na spevnenie stehien

4 cviky pro štíhle lýtka

 

Cvičte - komu neboli dané sexi nôžky do vienka, ten nemusí hádzať flintu do žita. Vrhnite sa do posilňovne a trénujte ich aspoň 2 x týždenne. Svaly dávajú telu tvar a o nohách to platí tiež. V posilňovni neosedlajte len obľúbený stroj na roznožovanie a znožovanie - robte výpady s činkami, drepy so záťažou, vyskúšajte zakopávanie a odvážte sa tiež pokoriť hrôzostrašne vyzerajúce cviky, ako je leg - press či mŕtvy ťah.

Jedzte - svaly chcú jesť a ak sa nebudete kvalitne živiť, nemôžete čakať, že vám potom budú nohy ozdobou. Ak sa vám páči medzera medzi stehnami, voľte redukčný jedálniček, v opačnom prípade si kľudne doprajte viac sacharidov, ale potom ich použite vo fitness centre na tvorbu svaloviny, nie tuku.

Pite - adekvátny pitný režim pomôže vášmu telu odviesť toxíny a splodiny metabolizmu preč, takže sa potom nebude s takou pravdepodobnosťou tvoriť celulitída. Jamky v stehnách sú pre ženy úplne prirodzené,  pretože za ne môžu ženské pohlavné hormóny a majú ich aj malé bábätká, ale vďaka pohybu a čistej vode môžete ich negatívny estetický dojem minimalizovať.

Kráčajte - choďte nielen často a veľa, ale aj elegantne. Asi už ste počuli o tom, že chôdza je najzdravší pohyb, vďaka ktorému sa nohy tvarujú jedna báseň. Tiež však záleží na tom, ako chodíte. Odnaučte sa vykračovať ako robotník na stavbe a do svojho pohybu pridajte trošku ladnosti. Hlavu hore, ramená dozadu, narovnať chrbát a pri každom kroku sa jemne rozkývať v bokoch. Taká chôdza na mužov pôsobí ako magnet. Choďte pekne aj v teniskách - podpätky vám síce dosť práce s ladnou chôdzou ušetria, ale zaplatíte za to boľavými chodidlami aj chrbtom.

Preťahujte - pružné nohy sú symbolom mladosti. Ak máte ťažkosti zaviazať si aj topánky bez toho, aby ste krčili kolená, vrhnite sa na systematický strečing. Pretiahnuté a pružné svaly vyzerajú dlhšie a štíhlejšie, ale aj vďaka nim toľko nebolí chrbát - všetko v tele je spojené so všetkým a skrátené hamstringy (zadné strany stehien) potom sťahujú aj chrbtové svaly a vzniká tým disbalancia, kvôli ktorej chrbát bolí a chôdza nevyzerá ladne .

Holte - k tomu nie je čo dodať. Telesné ochlpenie je síce prirodzené, ale hladké nohy predsa len lákajú k pohladeniu oveľa viac.

Mažte - reč nie je o rádoby zoštíhľujúcich krémoch, ale o bežnej hydratácii, vďaka ktorej nebudete mať miesto kože na nohách vyprahnutú popraskanú pustatinu. Buďte si istá, že opálené, oholené a vláčne nohy zapália lýtka aj vášmu partnerovi.

Ukazujte a aranžujte - k čomu by vám boli luxusné nôžky, keď by sa schovávali v nohaviciach? Kúpte si sukne a šaty (dĺžku voľte podľa typu postavy) a vyrazte. Každý tovar má svojho kupca a verte, že nech máte nohy ako tyčky alebo skôr ako brazílske divožienky, vždy sa nájde ich obdivovateľ. Stačí sa naučiť správne elegantne sedieť, stáť aj chodiť, ale hlavne majte svoje nohy rada také, aké sú, stále na nich pracujte a milujte ich za to, kam až vás môžu doniesť!

 

 

Autor: Veronika Staňková


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiaci články
01-Cvicenia-a-trendy Poznáte svaly dolných končatín? A viete, ako ich posilňovať?
01-Cvicenia-a-trendy Poznáte svaly zadku? A viete, ako ich posilňovať?
20-krasa-a-moda Ako mať do leta úžasné nohy