Poradna

Nedeľa 7.3.2021 meniny má Tomáš

FITHALL cvičenie

Cviky s gumou na doma i do prírody

Cviky s gumou na doma i do prírodyPosilňovacia gumička je skvelá vec. Je ľahká, takže sa vám zmestí do každej kabelky, stojí len pár desiatok korún a môže vám pomôcť vytesať postavu snov. Síce by sa mohlo zdať, že vám taká jednoduchá pomôcka nemôže dať poriadne zabrať, avšak zdanie klame a pri správnom používaní sa z gumičky stáva všestranný posilňovací stroj.

 

ČÍTEJTE TIEŽ:

5 efektívnych cvikov na von

Doma a bez pomôcok. 5 jednoduchých cvikov na vaše problémové partie.

Ako rýchlo vyrysovať postavu?

 

Pri cvičení držte gumičku pevne v dlaniach a strážte si, aby sa vám neohýbalo zápästie - to musí byť stále natiahnuté.

Spevnite si telo týmito jednoduchými cvikmi:

Rozpažovanie - uchopte každý koniec gumy jednou rukou a paže natiahnite pred seba. Potom s výdychom ruky rozpažujte - nikam sa neponáhľajte, nekrčte lakte, ale ani ich neprelamujte. Až ucítite, ako zaberajú svaly medzi lopatkami a svaly na zadnej strane ramien, s nádychom vracajte paže späť, ale gumičku držte stále v miernom napätí (guma si počas cvičenia oddýchne, rovnako, ako vy).

Boxovanie - prevlečte si gumu za chrbtom na úrovni bedier a chyťte opäť každou rukou jeden koniec. S výdychom vykonajte pravou pažou pohyb, ako by ste boxovali - pohyb je vedený silou, nie švihom. Predstavte si pred sebou súpera a snažte sa triafať päsťou do pomyselného nosa. Paže striedajte, ramená nedvíhajte k ušiam.

Bicepsy - jeden koniec gumičky prišliapnite pravou nohou a druhý uchopte do pravej ruky. S výdychom priťahujte gumu k ramenu bez toho, aby ste ale hýbali lakťom. Posilníte bicepsy rovnako, ako pri cvičení s jednoručkou. Po niekoľkých sériách strany vystriedajte.

Tricepsy - teraz trochu zložitejší cvik, ale o to viac účinný - chyťte jeden koniec gumy do ľavej ruky a tú si potom položte na pravé rameno. Opačného konca sa chopí pravá ruka. S výdychom pravou rukou sťahujte koniec gumy dole k pravému stehnu. Mali by ste cítiť, ako zaberá triceps na pravej ruke. Gumičku nikdy počas série neuvoľňujte a lakeť v krajnej polohe neprelamujte. Až vás bude sval pekne páliť, strany vystriedajte.

Prsné svaly - skráťte si gumičku tak, že oba jej konce položíte na seba. Potom skrátenú gumu uchopte oboma rukami a zdvihnite do výšky hrudnej kosti. Ruky prekrížte a pritiahnite asi na 10 cm k telu. S výdychom gumu odtlačujte do strán tak, aby ste cítili prácu prsných svalov. Vykonajte aspoň 4 série po 10 opakovaniach.

Unožovanie - navlečte si gumičku pod chodidlá alebo na členky. S výdychom unožte jednu nohu do strany a s nádychom vráťte späť. Nohy pravidelne striedajte. Trup sa po celú dobu tohto cviku ani nehne a gumička je stále v napätí. Skúste, ako váš zadok zaberá pri rôznych variantách tohto cviku - unožujte, zanožujte, vytáčajte pätu k stropu alebo len hmitajte. Zadok a stehná nešetrite a s každým opakovaním pohyb zväčšite aspoň o pár milimetrov.

 

 

Autor: Veronika Červenková (Staňková)


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiaci články
01-Cvicenia-a-trendy Zásady cvičenia doma
01-Cvicenia-a-trendy Nestačí iba začať cvičiť
10-Zdravie-a-zivotny-styl Nepodceňujte regeneráciu po cvičení