Poradna

Nedeľa 7.3.2021 meniny má Tomáš

FITHALL cvičenie

5 efektívnych cvikov na von

5 efektívnych cvikov na vonNa to, aby ste mohli cvičiť vonku, je najdôležitejšie prekonať ostych z pohľadov okoloidúcich. Nebáť sa cvičiť na lavičke v parku, na schodoch pred domom alebo behať po ulici a pritom sa potiť a funieť, zatiaľ čo si obďaleč pani venčí psíka a okolo prechádza elegantný pán s kufríkom, vyžaduje trochu drzosti a praxe.

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

10 minút pre dokonalé brucho

10 minút pre dokonalý zadok

10 minút pre dokonalé paže

 

Je síce nepríjemné, keď na vás partička puberťákov pokrikuje a vy ani neviete čo, pretože vnímate len svoj dych a rytmus hudby zo slúchadiel, ale na druhú stranu vám môžu byť druhí úplne ukradnutí. Veď je to váš zadok, ktorý bude pevný a guľatý a vaša váha vám a len vám ukáže už čoskoro o kilo menej. Využite preto posledné zvyšky krásneho počasia a vyrazte si pretiahnuť telo do prírody (veď aj v zime sa dá cvičiť vonku).

Výpady - nie je nič jednoduchšie ako klasické výpady. Buď pri nich zostaňte na mieste a len striedajte nohy, alebo sa nimi posúvajte vpred. Snažte sa zadné koleno položiť skoro až na zem a pozorne si strážte postavenie päty a kolena prednej nohy (musia zvierať pravý uhol) aj postavenie chrbtice (nehrbte sa, neprehýbajte sa, nevystrkujte bradu, nepriťahujte ramená k ušiam). Výpady sú kráľovskou cestou k dokonalému zadku aj stehnám a navyše vás pripravia o veľa kalórií, takže si potom doma môžete dať niečo dobré pod zub.

Výstupy na lavičku - ak máte tenisky od blata, je lepšie lavičku nahradiť vysokým obrubníkom alebo pňom. V prípade čistých topánok vystupujte na lavičku a zostupujte späť na zem - buď 10 x jednou nohou a potom druhou, alebo končatiny striedajte. Voľte si tempo podľa seba - zdatnejší jedinci pridajú na rýchlosti, začiatočníci zvolia pomalší pohyb.

Unožovanie - urobte krok vpred pravou nohou a ľavou unožte do strany. Potom ju položte pred seba a unožte pravú. Snažte sa nehýbať trupom - zapájajte len dolné končatiny. Po niekoľkých zdolaných metroch by ste mali cítiť jemné pálenie sedacích svalov.

Skracovačky - nájdite si kúsok suchej a čistej lavičky a sadnite si na jej okraj. Potom sa zaklánějte a dvíhajte späť do sedu tak, aby ste cítili prácu brušných svalov. Pokúste sa do cvičenia nezapájať chrbát. Pohyb nerobte vo veľkom rozsahu - skôr sa sústreďte na to, ako brucho reaguje aj pri drobnom kmitaní. Zacvičte si aspoň 4 série po 20 opakovaniach a skúste tiež chvíľku vydržať v dolnej polohe.

Vzpor - nemusíte si špiniť ruky o zem, stačí opäť nájsť kúsok suchej lavičky. Oprite si dlane o lavičku, stiahnite ramená dole od uší, neprehýbajte sa v bedrách a natiahnite obe nohy dozadu. Nevystrkujte zadok, ale ani sa neprehýbajte. Vaše telo je rovné ako doska. S výdychom priťahujte striedavo pravé a ľavé koleno k brade, ale stred tela sa ani nehne. Po potrápení priameho brušného svalu sa pretočte na stranu, jednu ruku nechajte na lavičke a tú opačnú vytiahnite k nebu. Chvíľku vydržte alebo pohupujte bokmi k zemi a vracajte ich späť nahor, aby sa šikmé brušné svaly zapojili ešte intenzívnejšie. Po niekoľkých opakovaniach strany vystriedajte.

 

 

Autor: Veronika Staňková


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiaci články
01-Cvicenia-a-trendy Zásady cvičenia doma
01-Cvicenia-a-trendy Ako prekonať lenivosť a ísť naozaj cvičiť
01-fithall-cviceni Komplexné cviky na posilnenie svalov celého tela