Poradna

Pondelok 1.3.2021 meniny má Albín

FITHALL cvičenie

Schudni do plaviek so Sandrou - 5. diel

Schudni do plaviek so Sandrou - 5. dielKto by nechcel mať krásne a ploché bruško do plaviek? Preto sme ďalší, už piaty diel seriálu Schudni do plaviek so Sandrou venovali práve tejto partii.

Pre získanie plochého bruška je nutné pravidelné posilňovanie. Vzhľadom k tomu, že ľudské telo má veľkú schopnosť adaptácie, a to platí aj v prípade cvičenia, odporúča sa jednotlivé druhy cvičení kombinovať. Inak si telo rýchlo zvykne na záťaž a prestane reagovať. Cviky na brucho musia byť vyčerpávajúce. Je potrebné precvičiť na brušku všetky svaly - teda priame aj šikmé, a to aspoň 3x týždenne.

Keď začnete cvičiť, nezabudnite svaly zahriať strečingom a aeróbnym cvičením! Nejde si len ľahnúť a začať. Pri nedostatočnom zahriatí svalov môže dôjsť k ich natiahnutiu alebo v horšom prípade natrhnutiu.

 

.

Okrem pekného vzhľadu pomôžete posilňovaním brucha aj svojmu chrbtu, pretože preťažovaná chrbtica získa podporu. Brušné svaly tiež tlačia na brušné orgány a udržujú ich v správnej pozícii. Spolupracujú pri dýchaní, kašli, zvracaní, kýchaní a pri vyprázdňovaní močového mechúra a hrubého čreva.

Predošlé diely zo Seriálu Schudni do plaviek nájdete tu.

Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov