Diéty a recepty

Nedeľa 11.4.2021 meniny má Estera

Diéty

7 najlepších spaľovačov tuku

7 najlepších spaľovačov tukuAk sa človek snaží zbaviť niekoľkých nadbytočných kilogramov, určite by mal zvoliť ako stratégiu zdravý, vyvážený a ľahko kaloricky deficitný jedálniček, doplnený množstvom pohybu. Niekedy ale ani pri najväčšej snahe centimetre v páse neubúdajú, a to je práve chvíľa, kedy je vhodné siahnuť po spaľovači tuku.

 

ČÍTAJTE TIEŽ: 

Veľký zimný detox

Aké potraviny sú zakázané pri chudnutí?

6 skvelých cvikov na doma, ktoré vám spevnia celé telo

 

Dnes je na trhu k dostaniu nepreberné množstvo týchto preparátov a väčšina z nich je koktejlom pre laika neznámych chemických látok.Urýchľovače chudnutia síce často obsahujú prirodzené látky, ako je L - karnitín, kofeín, guarana alebo zelený čaj, ale okrem nich zaťažia organizmus dávkou nežiaducich prímesí. Aby ste chudli efektívne, a pritom zdravo, nadopujte sa spaľovačmi tuku, ktoré sú rýdzo prírodné a ešte si na nich pochutnáte.

 

Škorica - omamne voňajúca kôra tropických škoricovníkov má neuveriteľnú moc štiepiť tuk a cukor, rozprúdiť krv v žilách a stimulovať zažívanie. Pre podporu chudnutia si nakúpte do zásoby hneď niekoľko vrecúšok a pridávajte ich do ovsenej kaše alebo do jogurtu.

 

Zázvor - keď pôjdete v supermarkete okolo vráskavého zázvoru, určite ho prihoďte k nákupu. Nastrúhajte ho do celozrnných domácich sušienok alebo si z neho uvarte čaj a nechajte ho rozpúšťať Vaše tukové bunky. Zázvor prehreje telo, zrýchli metabolizmus a podporí činnosť tráviacej sústavy.

 

Chilli - pekelne pálivé papričky obsahujú alkaloid kapsaicín, ktorý umocňuje výdaj energie. Pálivým jedlám sa preto pri zoštíhľovaní nevyhýbajte - nielen, že dobre chutia, ale tiež po nich budete dobre vyzerať.

 

Citrón - v lete so studenou vodou a v zime s horúcou vždy poteší. Kombinácia vitamínu C a vlákniny je pre podkožný tuk úplným strašiakom. Na citróny sa preto netvárte kyslo a uľahčite si chudnutie práve s týmto prírodným pomocníkom.

 

Zelený čaj - medzi prirodzenými spaľovačmi tukov sa umiestňuje na prvých priečkach. Spomaľuje ukladanie tuku v organizme, urýchľuje spaľovanie a znižuje tiež hladinu cholesterolu. Keď do neho pridáte ešte pár kvapiek citróna, vytvoríte doslova chudnúci kokteil.

 

Ananás - tropický pomocník pri chudnutí obsahuje enzým bromelain, ktorý vyháňa tuk z tela. Vláknina zase zaručí dlhodobý pocit nasýtenia. Len si dajte pozor na vysoký podiel cukru v ananáse - ten znižovaniu hmotnosti rozhodne nepomôže.

 

Káva - ak si dáte pred cvičením silné espresso, je to podobné, ako by ste do seba otočili ampulku s L - karnitínom. S pitím čiernej tekutiny to nepreháňajte, ale ani sa nebojte využiť jej zoštíhľujúci a stimulačný účinok.

 

 

Autor: Veronika Staňková


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiaci články
02-Jedlo-a-vyziva Chcete schudnúť? Pite!
10-Zdravie-a-zivotny-styl Chudnutie sa začína v hlave
10-Zdravie-a-zivotny-styl Psychoterapia a chudnutie