Diéty a recepty

Štvrtok 25.2.2021 meniny má Frederik(a)

Diéty

Buďte v pohode a schudnete!

Buďte v pohode a schudnete!Odborníci na výživu tvrdia, že ak chcete naozaj schudnúť potrebujete dostatok pokoja a pravidelnú stravu. Jedine duševná a telesná pohoda spolu s prísunom základných živín vám umožní nadbytočných kíl sa zbaviť. Vystresovaný a podvyživený organizmus totiž na redukčnej diéty reaguje úplne opačne.

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

10 psychologických trikov pri chudnutí

Chudnutie zima verzus leto

Nechudnete? Možno vám niečo chýba!

 

Redukčná diéta chce pokoj
Chudnutie nie je len záležitosťou Vášho rozumu, ale aj pocitov a nálad. Skutočné výsledky teda dosiahnete iba v prípade, že budete v psychickej pohode. Snažte sa myslieť pozitívne a naučte sa radovať z maličkostí. Znie to ako klišé, ale je pravdivé. Veľkú silu môžete čerpať z rodiny, blízkych priateľov a činností, ktoré Vás tešia. Ak máte práve zlý deň urobte niečo o čom bezpečne viete, že Vám zdvihne náladu. Kúpte si nejakú maličkosť, bežte do kina, zavolajte kamarátke, začítajte sa do obľúbenej knihy apod. Zlá nálada totiž môže zvýšiť Váš apetít a predsavzatia schudnúť skončia v chladničke.

Hladovanie spôsobí v tele paniku
Pre diétu je vedľa psychickej pohody dôležitý aj poriadok. Zjesť by ste mali päť porcií jedla denne a dodržiavať zákony zdravého stravovania, aby sa telo vyčistilo a mohlo nerušene vykonávať svoje funkcie. Presvedčenie, že schudnete len keď obmedzíte kalórie, alebo budete dokonca hladovať, je mylné! Pri hladovaní klesá hladina energie, predovšetkým hladina glukózy v krvi. Mozog začne byť podvyživený a objavia sa stavy podráždenia. Organizmus začne volať na poplach a všetky skonzumované jedlá si uloží vo forme tukov na horšie časy. Schudnúť teda môžete jedine v prípade, že budete v psychickej pohode a telo nevydesíte nedostatkom potravy a živín.

Skúste meditáciu
Počas redukčnej diéty môžete svoju duševnú rovnováhu podporiť meditáciou. Nájdite si počas dňa čas, kedy nie ste nikým rušení a môžete v pokoji meditovať. Pohodlne sa usaďte a plne sa koncentrujte. Nekrížte ruky ani nohy, majte zatvorené oči, uvoľnite sa a ruky otočte dlaňami nahor. Obráťte sa do svojho vnútra, uvedomte si, že Vami prúdi blahodarná energia a vnímajte, ako sa Vaše telo upokojuje a harmonizuje. Táto sila Vám bude k dispozícii aj pri Vašom chudnutí, dodržiavaní jedálnička a cvičení. Predstavte si samú seba o niekoľko kíl chudšiu a nechajte sa týmto príjemným pocitom unášať. Keď svoju meditáciu ukončíte, tieto príjemné pocity budú pretrvávať ešte nejakú dobu.

 

Autor: Monika Kuželová


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiaci články
02-Jedlo-a-vyziva Chcete schudnúť? Pite!
10-Zdravie-a-zivotny-styl Chudnutie sa začína v hlave
10-Zdravie-a-zivotny-styl Ako schudnúť? Máme pre vás zaručené tipy.