Fithall magazín

Nedeľa 28.2.2021 meniny má Zlatica

Jedlo a výživa

TOP 6 polnočných desiat pre chudnutie

TOP 6 polnočných desiat pre chudnutiePoznáme to všetci - celý deň držíme chute na uzde, snažíme sa jesť zdravo, vyvážene a pestro, a ak chceme chudnúť, alebo aspoň nepriberať, tak i diétne. Ale potom to príde - večer a noc. Televízia, filmy, seriály, pohoda ... a chute! U večerných, nočných a televíznych desiat je dôležité, aby chrumkali, aby mali výraznú chuť a aby sa dali "zobať" dlhšie.

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

Domáca krabičková diéta

Čo jesť pred športom a po ňom?

Keď sa chudnutie nedarí - alebo 6 najčastejších chýb pri počítaní kalórií!

 

Nenechajte si nočnými nájazdmi na chladničku zhatiť svoje celodenné snaženie a doprajte si s pokojom v duši niektorú z nasledujúcich dobrôt:

1. Kyslé uhorky - majú nielen výraznú chuť, ktorá uspokojí vaše neposedné nočné chuťové túžby, ale tiež úplne zanedbateľné minimum kalórií, a to aj v prípade, keď zjete celý pohár! Uhorky zoženiete buď sladené umelým sladidlom (v nich je energetická hodnota naozaj mizivá) alebo tie s cukrom (tam je kalórií samozrejme viac).

2. Pikantná zelenina - nakrájajte si na naozaj tenké kolieska kaleráb, šalátovú uhorku a bielu reďkovku. Kolieska rozložte na veľký tanier alebo tácku a posypte ich korením podľa vlastnej chuti. Dôležité je, aby boli kolieska tenké a vy ste mohli tým pádom zobať u napínavého filmu dlhšie, a aby ich chuť bola natoľko zaujímavá, aby zahnala túžbu po ďalšom jedle.

3. Cherry paradajky - ľahko štipľavé, jemne sladkasté - a môžete ich zjesť celú čtvrtkilovú krabičku. Vo 250 gramoch sa ukrýva len 54 kcal, takže vašu líniu rozhodne neohrozia, a to ani keď si ich dáte o polnoci.

4. Šunka
- doprajte si bez výčitiek 100 gramov vysokopercentnej šunky (tzn. 95 - 98%). Spoločne s ňou do seba dostanete asi 20 gramov bielkovín a len 100 kalórií. Šunky tohto typu neobsahujú žiadny tuk ani cukor, takže chudnutiu naozaj nie sú na prekážku. Pozor si dajte len na obsah soli - jej nadmerný príjem vedie k zadržiavaniu tekutín v tele, takže ak jete diétne, ale slané potraviny, môže váha ďalší deň ukázať o niečo vyššiu hodnotu - tá je ale daná vodou, nie tukom, takže byť kľudní.

5. Syrečky - tu platí to isté, čo u šunky. Nulový podiel tukov a cukru, zato veľa bielkovín, z nich robia super diétnu potravinu, ktorá sa skvele hodí pre vyháňanie nočných gurmánskych túžob. Opäť pozor na soľ - tej je v syrečkách naozaj veľa!

6. Kazeín
- kazeín je mliečna bielkovina, ktorá sa dlho trávi a vstrebáva, takže dokáže zásobovať vaše svaly živinami po celú noc. Ak si nechcete kupovať čistý micelárny kazeín v podobe doplnku stravy (ten je telom veľmi dobre využiteľný), dajte si odtučnený tvaroh, syr, 0% grécky jogurt alebo cottage light (kazeín z týchto zdrojov telo ale zase tak dobre spracovať nevie). Odtučnená verzia tu nevadí, na rozdiel od jogurtov, pretože sa do produktov nič ďalšie nepridáva. Iba ich s tukom odobratá chuť a kalórie - a o tie ide pri chudnutí predovšetkým.

 

 

660x250_1.jpg

 

Autor: Veronika Červenková


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Výživa Tipy na zdravé a diétne desiaty
Jedlo a výživa Ako sa stravovať na cestách
Upoutávky Princípy zdravého stravovania