Fithall magazín

Štvrtok 4.3.2021 meniny má Kazimír

Jedlo a výživa

Schudnite pitím vody

Schudnite pitím vodyVoda je nielen dôležitá pre samotné prežitie, ale pravidelný prísun tekutín vám umožní schudnúť a dosiahnutú vysnívanú váhu si aj udržať.

Voda a trávenie

Voda hrá dôležitú úlohu pri trávení jedla a absorpcii živín. Ak medzi jedlami nepijete dostatok vody, tvorí sa vám v ústach málo slín a trpí tým zažívanie. Vďaka vode sa tiež zbavíte odpadových látok v tele.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pitný režim v kocke

Nenechajte svoje obličky v lete na suchu

Najčastejšie chyby pri chudnutí

 

Prečo piť vodu
S každým vydýchnutím zo seba uvoľňujete zvlhčený vzduch - za deň to sú asi 2 poháre vody. Vaše obličky a črevá vylúčia denne ďalších 6 pohárov vody a 2 poháre sa uvoľňujú cez póry vašej kože. To je celkom 10 pohárov, ale za chladného dňa. Keď je horúco, keď veľa športujete alebo tvrdo pracujete, obvyklé množstvo uvoľnenej vody sa môže strojnásobiť. V priemere teda v miernom klimatickom pásme a počasí (bez toho sa potíme horúčavou alebo námahou) potrebujeme asi 3 a pol litra tekutín denne. Väčšina z nás ale pije sotva tretinu. Je dôležité si zapamätať, že podľa smädu spoľahlivo vieme, koľko vody telo potrebuje.

Odpozerané zo zahraničia
Ak chcete schudnúť a váhu si udržať, robte to, čo robia Francúzky už celé desaťročia. Majte stále po ruke jednu alebo dve fľaše čerstvej vody a počas dňa ich vypite.

Ako určiť dostatočné množstvo vody na deň:
Vydeľte svoju hmotnosť číslom 8. Ak vážite 58 kg, vyjde vám 58 : 8 = 7,25 veľkých pohárov. Toto číslo zaokrúhlite nahor a dostanete 8 pohárov denne. Ale nezabudnite, že je to výpočet pre chladnejší deň. Za horúca alebo pri športe budete potrebovať viac tekutín.

Zohľadnite svoje zdravie
Za predpokladu, že netrpíte žiadnou chorobou pečene alebo obličiek, vám 8 a viac pohárov vody denne pomôže pri zhadzovaní kíl a udržaní váhy, ale aj pri zlepšovaní všetkých telesných funkcií. Pitie vody totiž zohráva podstatnú úlohu v celkovej regenerácii a redukčných programoch.


Autor: Monika Kuželová


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Jedlo a výživa Chcete schudnúť? Pite!
Diéty Chudnutie sa začína v hlave
Zdravý životný štýl Ako schudnúť? Máme pre vás zaručené tipy.