Fithall magazín

Streda 3.3.2021 meniny má Bohumil(a)

Jedlo a výživa

Nechudnete? Možno za to môže soľ!

Nechudnete? Možno za to môže soľ!Snažíte sa redukovať svoju váhu a po počiatočnom úbytku kíl sa ručička na váhe zastaví a nie a nie sa pohnúť dolu? Možno vaše telo zadržiava príliš veľa vody kvôli príliš slanej strave.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Partner ako podpora aj ako sabotér chudnutia

Aeróbna činnosť - prostriedok ako zredukovať svoju váhu

Buďte v pohode a schudnete!

 

Príčiny zadržiavania vody v tele
Príčin zadržiavania vody v tele môže byť viac. Väčšinou sa tieto problémy objavujú pred očakávanou menštruáciou, užívaním nevhodnej antikoncepcie, v zimných mesiacoch kvôli nedostatku pohybu, alebo nesprávnej životospráve. Čo znamená, že konzumované potraviny obsahujú príliš veľa konzervantov a veľa soli. U osôb s prekysleným organizmom sa minerály spájajú s kyselinami a vytvoria soľ, ktorá sa potom uloží v medzibunkových priestoroch, naviaže na seba vodu a tá v tele zostane. To však neznamená, že by ste mali minerály úplne vylúčiť, len sa vyhýbajte sodíku, pretože ten má tendenciu zadržiavať vodu najviac.

Ako spoznať, že telo vodu zadržiava

Väčšinou spozorujete, že vám pribúdajú centimetre predovšetkým v oblasti pásu a brucha, ďalej sa objavujú opuchy a dlhotrvajúce pocity plnosti a ťažkosti. Nepríjemným dôsledkom zadržiavania vody býva tiež celulitída. Rovnako sa vám nedarí schudnúť nech sa akokoľvek snažíte.

Čo obmedziť a čo nie
Najväčšou chybou, ktorej sa môžete dopustiť je, že začnete málo piť. Pitný režim rozhodne dodržujte. Čo naopak musíte obmedziť je príjem soli. Nestačí iba menej soliť pripravované jedla, dôležité je voliť potraviny s minimom soli. Vyhýbajte sa údeninám, slaným syrom, konzervám a instantným jedlám. Tiež popíjanie alkoholu v spojení s konzumáciou slaných zemiačikov môže napáchať veľa škody. Soľ a alkohol totiž spoločne spomaľujú priechod vypitej vody telom. Stačí 9 gramov soli, aby vaše telo zadržalo v tkanivách na deň až dva liter vody. Uvedomte si, že liter vody predstavuje 1 kg.

Ako sa zadržiavanej vody v tele zbaviť
Zvýšte príjem diuretických potravín ako je špargľa, špenát, petržlen, zelený čaj atď. Alebo konzumujte viac minerálov, predovšetkým draslíka, ktorý pomáha vode dostať sa do buniek tam, kde je ho treba. Draslík nájdete v brokolici, marhuliach, pomarančoch apod. Skúste aj bylinné koncentráty z aloe vera. Ak z tela odstránite prebytočnú vodu, môžete schudnúť až 3kg na váhe a váš organizmus bude ľahšie spaľovať tuk, zmiznú vám opuchy a nerovnomerne silné časti tela.

 

Autor: Monika Kuželová


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Jedlo a výživa Chcete schudnúť? Pite!
Diéty Chudnutie sa začína v hlave
Zdravý životný štýl Ako schudnúť? Máme pre vás zaručené tipy.