Fithall magazín

Piatok 5.3.2021 meniny má Fridrich

Cvičenia a trendy

7 spôsobov, ako bojovať pri cvičení s nudou

7 spôsobov, ako bojovať pri cvičení s nudouNie všetkým musí prísť cvičenie a športovanie zábavné. Ten, kto tieto aktivity vníma ako nutné zlo, sa potom samozrejme tiež častejšie uchyľuje k lenivosti a vymýšľaniu výhovoriek, čo k dosiahnutiu výsledkov rozhodne nevedie.

Dôvodov, prečo sa hýbať, existuje neuveriteľné množstvo, ale rovnaký počet dôvodov nájdete aj pre ležanie na pohovke.

 

Ak aj vy patríte medzi tých, ktorí nemajú z pohybu radosť, necítia opojný účinok endorfínov a športovanie ich nudí, vyskúšajte týchto 7 spôsobov, ako s nudou pri cvičení bojovať:

1. Zistite, čo vás baví
- keď vás nebaví behať na páse, choďte do lesa. Ak nemáte radi posilňovňu, cvičte doma. Skúste jogu. Plávajte. Vytiahnite koleso. Choďte. Tancujte okolo tyče. Hrajte tenis. Možností je nespočetné množstvo, tak prečo ich nevyskúšať všetky a nenájsť šport, ktorý vám padne ako šitý na mieru?

2. Pustite si hudbu - stiahnite si obľúbenú hudbu a pri cvičení sa nechajte unášať chytľavými melódiami a silným rytmom. Keď vám vadí sústrediť sa na pohyb (čo je škoda), vnímajte hudbu.

3. Vezmite si tablet - keď trénujete na bežeckom páse, eliptickom trenažéri, rotopede alebo stepperi, pokojne si pred seba postavte tablet so slúchadlami a pozerajte sa na videá. Cvičenie vám utečie ako voda.

4. Prizvite parťáka - v dvoch (a viac) sa to lepšie ťahá. V prípade, že vás nudí trénovať osamote, chodievajte cvičiť s kamarátom alebo sa zapojte do skupinových lekcií, kde vás bude motivovať partia aj inštruktor.

5. Pozorujte telo - tlkot srdca, zrýchlený dych, zmeny teploty tela, prekrvenie kože, bolesť svalov, pohyb, život - no nie je to samo o sebe fascinujúce? To, ako naše telo pracuje, nie je nuda ani náhodou. Prestaňte byť cynickými dospelými a pozrite sa na seba detskými, zvedavými očami. Všetky procesy, ktoré pri pohybe v tele prebiehajú, sú nesmierne zaujímavé - len je nutné aspoň trochu chcieť sa nimi zaoberať.

6. Skúmajte, čo sa deje - zamyslite sa nad tým, prečo sa pri cvičení nudíte. Nevybrali ste si nevhodný druh pohybu? Máte priveľa priestoru a pokoja na premýšľanie, a to vás obťažuje? Nedokážete byť sami so svojimi myšlienkami? Je vám nepríjemné vnímať telo? Rovnako to nakoniec vzdáte? Prečo?

7. Zmeňte rutinu
- ak neustále cvičíte to isté, je to nuda nielen pre mozog, ale aj pre telo. To potom stagnuje a vy nevidíte žiadne výsledky. Skúšajte zmeniť stereotypy - vyberte si inú bežeckú trasu, choďte cvičiť inam, kúpte si nové oblečenie. Skrátka urobte zmenu.

 

 

Autor: Veronika Červenková


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Radíme Nestačí iba začať cvičiť
Cvičenia a trendy Ako prekonať lenivosť a ísť naozaj cvičiť
Radíme Cvičíte a stále to nie je vidieť? My vieme prečo!