Fithall magazín

Sobota 10.4.2021 meniny má Július

Cvičenia a trendy

Už ste počuli o týchto športoch a vyskúšali ich?

Už ste počuli o týchto športoch a vyskúšali ich?S príchodom jari a teplého počasia máte chuť opäť rozhýbať svoje zimné telo. Máte chuť jesť zdravo, čerstvo a ľahko, máte chuť vyskúšať nejakú novú pohybovú aktivitu. Pozriete sa na internetové stránky svojho obľúbeného fitness centra a tam na vás vykukne kopa nových názvov a pojmov. Vyznajte sa v nich a vyberte si aktivitu, ktorá vás bude baviť!


ČÍTAJTE TIEŽ:

Čo s vami urobí pravidelné cvičenie - za hodinu, deň, týždeň, mesiac a rok?

Cvičte pri varení. Ide to!

Chudnutie s Orbitrekem

 

Flowing - tento šport, ktorý sa inšpiroval desaťbojom, pochádza zo Švédska a je založený na posilňovaní s váhou vlastného tela. Flow znamená plynutie a pri lekciách Flowingu sa plynule kĺžete po špeciálnej podložke. Vďaka minimálnemu odporu používaných podložiek sa z tohto cvičenia stane doslova posilňovňa na dvoch metroch štvorcových! Cvičiť môže samozrejme každý, bez rozdielu veku či kondície.

Jumping - skákanie na trampolínkach je zábavná aeróbna aktivita pre všetkých, ktorí chcú zvýšiť svoju kardiovaskulárnu kondíciu aj schudnúť, ale nebaví ich behanie alebo aerobic. Na trampolíne zapojíte stred tela, potrápite rovnováhu a pekne popoženiete krv v žilách - to všetko za sprievodu motivujúcej hudby. Cvičenie je veľmi pestré a zábavné - veď kto by sa nechcel vrátiť do preskákaného detstva a pritom chudnúť?

TRX
- Total Body Resistance Exercise predstavuje tréning, zaťažujúci celé telo. Závesné cvičenie rozvíja telesnú silu pomocou funkčných pohybov a dynamických polôh. Počas lekcie pracujete s dvomi popruhmi s úchytmi, ktoré sa stanú vaším cvičebným nástrojom. Potrebovať budete len svoju vlastnú váhu tela a uvidíte, že ďalšie závažie je úplne zbytočné.

Port de Bras - vychádza z klasického tanca a baletu a dokáže nielen uvoľniť vaše telo i myseľ, ale aj pekne spevniť svaly. Na lekciách Port de Bras sa naučíte správnemu držaniu tela, elegancii pohybu, ale tiež zlepšíte vnímanie svojho tela v priestore. Dôraz je kladený na svaly brucha a chrbta, čo vám pomôže proti ich bolestiam!

Piloxing - pilates a boxing, to je piloxing. Zdanlivo nezlučiteľné pohybové aktivity sa spojili, aby vašim svalom poskytli nový impulz. Na rozdiel od lekcií pilates budete pri piloxingu spaľovať podkožný tuk - a na rozdiel od boxu sa pekne pretiahnete. Výsledkom by mala byť štíhla, pružná a pevná postava.

Les Mills - tréningový program, pochádzajúci z Nového Zélandu, má tri odnože - Bodypump, Bodycombat a Bodybalance. Bodypump je cvičenie s činkou, tvarujúci celé telo, za sprievodu rýchlej, rytmickej hudby. Bodycombat spája kardio záťaž s posilňovaním - je inšpirovaný bojovými umeniami a dostane vás neuveriteľne rýchlo do formy! Bodybalance predstavuje pomalší štýl, v ktorom sa premietajú prvky jogy, tai chi aj pilates.

 

 

660x250_2.jpg

 

Autor: Veronika Červenková


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Radíme Vyrazte von za športom!
Radíme Čo piť pred športom a po ňom?
Radíme Koľko energie spálime pri športe