Fithall magazín

Utorok 9.3.2021 meniny má Františka

Cvičenia a trendy

NOVÝ SERIÁL: Fit po Vianociach s Máriou - 4. diel

NOVÝ SERIÁL: Fit po Vianociach s Máriou - 4. dielStále poctivo cvičíte s Máriou? Ako sa vám naša nová videá páči? Nezabúdate sa po cvičení pretiahnuť?

Po skončení tréningu sa vďaka pretiahnutiu posilnené a zaťažené svaly začnú regenerovať a navracia sa im ich dĺžka a pružnosť. U ľudí, ktorí sa preťahovaniu vyhýbajú je zrejmé skrátenie svalov a to vo svojom dôsledku vedie k svalovým dysbalanciám a bolestiam.

Začnite venovať pozornosť svojej flexibilite. Zistite, kde máte slabiny, skrátené oblasti alebo nepríjemné pocity. Skúste na pružnosti svojho tela zapracovať - a nemusíte pritom vytiahnuť päty z obývačky. Pokojne si pustite televíziu a miesto chrumkania orieškov si sadnite na podložku a pekne sa ponaťahujte.

 

Ďalšie diely seriálu Fit po Vianociach nájdete TU

 

Ďalší diel, teraz v poradí štvrtý, seriálu Fit po Vianociach je tu.

 

Novy-serial-Fit-po-vianociach-s-Mariou-4diel.jpg

 

    
7 najlepších spaľovačov tuku

Dnes je na trhu k dostaniu nepreberné množstvo týchto preparátov a väčšina z nich je koktejlom pre laika neznámych chemických látok. Urýchľovače chudnutia síce často obsahujú prirodzené látky, ako je L - karnitín, kofeín, guarana alebo zelený čaj, ale okrem nich zaťažia organizmus dávkou nežiaducich prímesí. Aby ste chudli efektívne, a pritom zdravo, nadopujte sa spaľovačmi tuku, ktoré sú rýdzo prírodné a ešte si na nich pochutnáte.

Škorica - omamne voňajúca kôra tropických škoricovníkov má neuveriteľnú moc štiepiť tuk a cukor, rozprúdiť krv v žilách a stimulovať zažívanie. Pre podporu chudnutia si nakúpte do zásoby hneď niekoľko vrecúšok a pridávajte ich do ovsenej kaše alebo do jogurtu.

Zázvor - keď pôjdete v supermarkete okolo vráskavého zázvoru, určite ho prihoďte k nákupu. Nastrúhajte ho do celozrnných domácich sušienok alebo si z neho uvarte čaj a nechajte ho rozpúšťať Vaše tukové bunky. Zázvor prehreje telo, zrýchli metabolizmus a podporí činnosť tráviacej sústavy.

Chilli
- pekelne pálivé papričky obsahujú alkaloid kapsaicín, ktorý umocňuje výdaj energie. Pálivým jedlám sa preto pri zoštíhľovaní nevyhýbajte - nielen, že dobre chutia, ale tiež po nich budete dobre vyzerať.

Citrón - v lete so studenou vodou a v zime s horúcou vždy poteší. Kombinácia vitamínu C a vlákniny je pre podkožný tuk úplným strašiakom. Na citróny sa preto netvárte kyslo a uľahčite si chudnutie práve s týmto prírodným pomocníkom.

Zelený čaj - medzi prirodzenými spaľovačmi tukov sa umiestňuje na prvých priečkach. Spomaľuje ukladanie tuku v organizme, urýchľuje spaľovanie a znižuje tiež hladinu cholesterolu. Keď do neho pridáte ešte pár kvapiek citróna, vytvoríte doslova chudnúci kokteil.

Ananás
- tropický pomocník pri chudnutí obsahuje enzým bromelain, ktorý vyháňa tuk z tela. Vláknina zase zaručí dlhodobý pocit nasýtenia. Len si dajte pozor na vysoký podiel cukru v ananáse - ten znižovaniu hmotnosti rozhodne nepomôže.

Káva - ak si dáte pred cvičením silné espresso, je to podobné, ako by ste do seba otočili ampulku s L - karnitínom. S pitím čiernej tekutiny to nepreháňajte, ale ani sa nebojte využiť jej zoštíhľujúci a stimulačný účinok.

 


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Cvičenia a trendy NOVÝ SERIÁL: Fit po Vianociach s Máriou - 1. diel
Cvičenia a trendy NOVÝ SERIÁL: Fit po Vianociach s Máriou - 2. diel
Cvičenia a trendy NOVÝ SERIÁL: Fit po Vianociach s Máriou - 3. diel