Fithall magazín

Piatok 5.3.2021 meniny má Fridrich

Cvičenia a trendy

Zimné leňošenie - odporúčame cvičenie v posteli!

Zimné leňošenie - odporúčame cvičenie v posteli!Chladné a sychravé zimné dni doslova nabádajú k tráveniu času v posteli. Studené nohy zaboríte pod perinu, pustíte si romantický film alebo otvorte rozčítanú knihu a na nočný stolík si pripravíte tanier s cukrovinkami a horúci čaj.

Akonáhle sviatočné bláznenie pominie a dni sa začnú zvoľna predlžovať, z teplej postele vyleziete a zistíte, že nezapnete obľúbenú sukňu a bez zadýchania neujdete ani jedno poschodie. Máme pre vás ale riešenie - cvičte v posteli!

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

Štíhlejšie bez posilňovne. Tieto pomôcky musíte doma mať.

Cvičenie pre správne držanie tela

Zacvičte si na pohovke

 

Nemyslite hneď na cvičenie v páre (aj keď ani to rozhodne zakázané nie je)! Naťahujte a zaposilujte si priamo na mieste, kde najradšej trávite svoj voľný "zimný" čas - v posteli.

 

Tu je niekoľko tipov na skvelé "posteľové" cviky:

1. Polovičná stojka - postavte sa na posteľ chrbtom k stene. Položte ruky asi na dĺžku vašich nôh pred seba. Potom preneste váhu na paže a nohy zaprite o stenu tak, aby medzi vašimi stehnami a telom vznikol približne pravý uhol. Váš trup bude rovnobežný so stenou. Vydržte aspoň 60 sekúnd a to celé zopakujte 4x. Precvičíte svaly medzi lopatkami, ramená i brucho.

2. Vzpor na predlaktí - skúste klasický vzpor na predlaktí, ale urobte ho na posteli. Nestabilná a nepevná podložka dá tomuto cviku úplne nový rozmer. Vo vzpore vydržte 4 x 60 sekúnd, pravidelne dýchajte a vnímajte, ako sa vaše svaly snažia vyrovnávať rovnováhu.

3. Sed a vztyk - postavte sa pred posteľ a sadnite si na ňu. To znie celkom ľahko. Teraz vstaňte a zase si sadnite - práve vykonávate ukážkové drepy. Sed a vztyk zopakujte aspoň 10x v 4 sériách. Pre zvýšenie efektivity vyskúšajte cvik iba na jednej nohe - keď to zvládnete, zaslúžite si minimálne dve linecké kolieska k popoludňajšej káve!

4. Kľak a vztyk - kľaknite si na posteľ, ale nedosedajte na päty. Potom jednu nohu postavte na chodidlo a druhú pripojte k nej - ale pozor! Vaše boky stále zostávajú asi len pol metra nad posteľou. Z tejto pozície sa vráťte späť do kľaku. Urobte na každú nohu 8 opakovaní v 4 sériách a dávajte veľký pozor na to, aby sa vaše boky nepohli z miesta.

5. Drep - čupnite si na posteľ do hlbokého drepu. Ak päty nedostanete až dole, podložte si ich nízkym vankúšom. Úlohou je v drepe vydržať čo najdlhšie. Pravidelne dýchajte a vnímajte, ako sa uvoľňuje bedrová chrbtica, ako sa preťahujú šľachy okolo kolien a ako sa zapájajú drobné svaly okolo členkov. Chrbát držte rovný.

6. Kolíska - ľahnite si na posteľ na brucho a s výdychom vytiahnite obe paže aj obe nohy čo najvyššie k stropu. Ruky buď zdvihnite nad hlavu (tým viac zapojíte ramená), alebo ich nechajte pozdĺž tela a zdvíhajte ich za chrbát. Posilníte svaly pozdĺž chrbtice, sedacie svaly, zadné strany stehien aj svaly medzi lopatkami.

 

660x250_5.jpg

 

Autor: Veronika Červenková


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Cvičenia a trendy Zásady cvičenia doma
FITHALL cvičenie Kedy začať cvičiť a v akej frekvencii?
Radíme Kedy cvičiť? Ráno alebo večer?