Fithall magazín

Piatok 5.3.2021 meniny má Fridrich

Cvičenia a trendy

10 najlepších cvikov s vlastnou váhou tela

10 najlepších cvikov s vlastnou váhou telaCvičenie len s váhou vlastného tela má veľa výhod. Je prirodzené, zdravé, môžete trénovať úplne kdekoľvek a závažia pritom máte vždy so sebou. Tréning s vlastnou hmotnosťou vám nepomôže vybudovať svaly gigantických objemov, ale je skvelou cestou k štíhlemu, pevnému, pružnému a hlavne funkčnému telu. Svaly budú vytrvalé, pevné, dlhé a silné.

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

Komplexné cviky na posilnenie svalov celého tela

Využite každú chvíľu k pohybu, napríklad aj v MHD

10 nezmyselných cvikov, ktoré sa stále cvičia


Davy ľudí posilňujú s ťažkými činkami v posilňovni, ale často nezvládnu uniesť ani sami seba - napríklad vo vise na jednej ruke. Zamerajte sa na úplný základ cvičenia a trénujte s váhou vlastného tela.

 

Inšpirujte sa desiatkou TOP cvikov:

1. Hlboký drep - s nádychom klesajte panvou až dole k vašim pätám. Tie pritom celý čas nechajte na zemi. Chrbát je rovný, uvoľnený. S výdychom sa vracajte späť hore a vnímajte, ako pracujú svaly stehien aj zadku. Správna technika je absolútne nevyhnutná!

2. "Pistol squat" - chyťte si pravou rukou pravé chodidlo a na ľavej nohe vykonajte drep. Pata opäť zostane prilepená k zemi. Začiatočníci sa môžu niečoho pridržať, ale nech ste začiatočník alebo pokročilý cvičenec, tieto drepy si vaše stehná doslova zamilujú.

3. Dynamický výpad - urobte výpad jednou nohou a potom končatiny vymeňte preskokom. Jednak zapojíte svaly stehien a zadku, ale aj poriadne preženiete krv celým telom.

4. Poklona - zakročte jednou nohou za druhú a kolenom tej zadnej nohy sa čo najviac priblížte k zemi. Zapojíte strany zadku. Nohy striedajte, cvičte v tempe, ale stále myslite na kvalitu prevedenia.

5. Klik - s nádychom hrudník k zemi, s výdychom hore. Lopatky ležia na rebrách, nikam nevykukujú. Bedrá sa neprehýbajú, bruško je pevné ako skala. Tento základný cvik vám zaistí silu hornej polovice tela.

6. Diamantový klik - spojte ukazováky a palce a lakte pritlačte k vašim rebrám. Skúste vykonať poctivý klik a hneď vám bude jasné, že na tricepsy nič lepšie snáď ani neexistuje.

7. Zhyby - pritiahnuť bradu k horizontálnej hrazde je hrozne ťažké. Ten, kto to vie a unesie svoje telo, má vyhraté. Ak celý zhyb nezvládnete, hore vyskočte a dole sa spúšťajte čo najpomalšie budete môcť. Časom sa ku zhybu dopracujete.

8. "Muscle up" - držíte sa hrazdy, máte k nej skoro prilepenú bradu a chcete sa vytiahnuť na rukách hore. Tomu sa hovorí "Muscle up" - posilníte ním prsné svaly, bicepsy, tricepsy, chrbát, ramená, predlaktia i úchop.

9. Doska - komplexne zamestná svaly stredu tela - a to dokonca aj tie, o ktorých nevieme, a ktoré vedome nedokážeme použiť. Cvičte tento cvik, kedykoľvek môžete - pre brušné svaly aj svaly chrbta nemôžete urobiť viac.

10. Stojka - bez opory vie stojku málokto. Môžete ju ale nacvičovať o stenu a tým trénovať svaly predlaktia, ramien, svaly okolo lopatiek aj medzi nimi, svaly chrbta, brušné svaly, rovnováhu i koordináciu.

 

660x250_1.jpg

 

Autor: Veronika Červenková


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Jedlo a výživa Čo jesť pred a po cvičení
Radíme Nestačí iba začať cvičiť
Cvičenia a trendy Cvičenie s vlastnou váhou tela alebo ide to aj bez činiek