Fithall magazín

Nedeľa 28.2.2021 meniny má Zlatica

Cvičenia a trendy

Sexy modelovaná postava - cvičenia, s ktorými to pôjde najlepšie

Sexy modelovaná postava - cvičenia, s ktorými to pôjde najlepšieExtrémne vyrysovanie svalov prináleží skôr mužom, ale keď sú u žien svaly ľahko zdôraznené a postava zostáva aj napriek tomu sexy, s tvarmi tam, kde majú byť, nemôže byť snáď nič príťažlivejšie.

U nežnej časti populácie možno dosiahnuť telo bez tuku len veľmi ťažko, a to tvrdou a prísnou diétou. Nie je to pekné, nie je to zdravé a teda nijako žiaduce. Keď budete pravidelne a poctivo cvičiť a k tomu dodržiavať rozumný jedálniček, tvrdých rysov a postavy ako z kameňa sa obávať nemusíte.


ČÍTAJTE TIEŽ:

Cvičenie nalačno - má to nejaký zmysel?

Je chyba, keď cvičím len cez víkend?

Cvičenie a dýchanie

 

Ženy sú vďaka svojim hormónom vždy mäkšie a svaly u nich vynikajú menej - a to je dobre - sú to totiž ženy a to, čo ich od mužov odlišuje, sú práve ženské tvary, ktoré sa bez podkožného tuku úplne strácajú.

V móde už našťastie nie je nezdravá vychudnutosť, teraz sa nosia športové, funkčné a zdravé postavy.
Postava, na ktorej je poznať, že patrí žene, a ktorá športuje a má primerané svalstvo. Akým cvičením dosiahnuť sexi vyrysovanú postavu sa dozviete tu:

Silový tréning - prostredníctvom zdvíhania záťaže sú svaly stimulované a nútené k rastu. Aby dochádzalo k viditeľným zmenám k lepšiemu, je nutné svaly vždy zaťažiť o trošku viac, než na čo sú zvyknuté. Ak sa v posilňovni neorientujete, na prvých pár návštev si najmite osobného trénera, ktorý vám všetko ukáže a vysvetlí. Posilňujte minimálne 2x týždenne a uvidíte, že za niekoľko málo mesiacov svoje telo nespoznáte - v tom najlepšom zmysle slova!

Cvičenie s vlastnou váhou
- tréning bez pridanej záťaže dokáže svaly neskutočne spevniť a zaručiť ich vytrvalosť. Od cvičenia s váhou vlastného tela nečakajte väčšie svalové prírastky, skôr sa tešte na pevnú a funkčnú postavu. Ideálne pre tieto účely sú drepy, výpady, kliky, zhyby aj výdrže vo vzpore.

Behanie
- behanie ničím nenahradíte. Je to komplexný a prirodzený pohyb, ktorý spotrebuje neuveriteľné množstvo kalórií. Keď budete pravidelne behať, nielen, že si skvele vyčistíte hlavu, ale tiež budete chudnúť bez toho, aby ste museli dodržiavať striktnú diétu. Behaním v strednej intenzite sa svaly síce nebudujú, zato sa začnú pekne rysovať, a to vďaka miznúcemu podkožnému tuku.

HIIT - "High Intensity Interval Training" je intervalový tréning, vďaka ktorému spálite maximum podkožného tuku za minimum času (15 - 30 minút) a zároveň ochránite svalovú hmotu (na rozdiel od bežného kardio cvičenia). Jeho princípom je striedanie nízkej a vysokej intenzity, vďaka čomu sa spáli až 6x viac podkožného tuku, než pri iných aeróbnych aktivitách (ako je aerobic, zumba, jazda na korčuliach atď.). Nízku a vysokú intenzitu striedajte v pomere 1: 1, ak ste pokročilí, až do pomeru 1: 3, v prospech odpočinku v prípade, že s cvičením začínate. Pretože ide o veľmi náročné cvičenie, stačí ho zaradiť 1 - 2x týždenne, a to po silovom tréningu alebo aj samostatne.

K sexy vyrysovanej postave si môžete dopomôcť tréningom, ale vždy tiež myslite na to, že bez ľahko redukčného jedálnička svaly nikdy nebudú mať šancu vykuknúť na svet!

 

660x250_5.jpg

Autor: Veronika Červenková


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Radíme Nestačí iba začať cvičiť
Jedlo a výživa Zostavte si svoj zdravý jedálniček
Jedlo a výživa Zvládnite zdravý jedálniček pri pracovnom vyťažení