Fithall magazín

Streda 3.3.2021 meniny má Bohumil(a)

Cvičenia a trendy

Kúpte si švihadlo a vyskákajte si sexi postavu

Kúpte si švihadlo a vyskákajte si sexi postavuMnohí si spájajú tú dlhú tenkú vec s dobami telocviku na základnej škole a po opustení školských lavíc presunuli skákanie cez švihadlo niekam hlboko do podvedomia. Švihadlo je ale skvelá fitness pomôcka, ktorá nestojí skoro nič, takmer nič neváži, všade sa zmestí a nezaberá miesto, ale predovšetkým vám zlepší fyzickú kondíciu ako nič iné.

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

Rotoped ako vešiak na bielizeň? Radšej na ňom cvičte!

Efektívne môžete cvičiť doma aj s párom jednoručiek

Chcete zmenu? Skúste tréning na schodoch!

 

Tie najjednoduchšie veci bývajú často najúčinnejšie a o švihadle to platí dvojnásobne. Môžete s ním pracovať na kardiovaskulárnej kapacite a celkovej vytrvalosti, spaľovať s ním podkožný tuk, posilňovať svaly aj potrápiť koordináciu pohybov.
  
Zájdite do najbližšieho obchodu so športovými potrebami a kúpte si za pár korún kamaráta, ktorého môžete brať všade so sebou, a ktorý vám z postavy vykúzli umelecké dielo.
  
Dĺžku švihadla voľte týmto spôsobom - oboma chodidlami sa postavte na stred švihadla, jeho konce chyťte do rúk a lakte pokrčte do pravého uhla. Ak je švihadlo príliš dlhé, omotajte jeho konce okolo dlaní a ak je krátke, vymeňte ho za dlhšie.
  
Nebol by to svet cvičenia a fitness, keby každý primitívny cvik nedostal názov - v prípade skákania cez švihadlo sa môžete stretnúť s anglickým označením "Rope jumping (skipping)" a pod týmto označením ho skupinovo vyučujú tiež niektoré centrá. Vy si ale môžete zaskákať sami doma (ak máte vysoké stropy), alebo kdekoľvek vonku.
  
Pred samotným skákaním sa ľahko pretiahnite, ak nie ste zvyknutí skákať naboso, obujte si odpružené tenisky a vtiahnite panvové dno, aby ste nemali počas skákania pocit, že sa každú chvíľu pocikáte.

Jednou nohou vpred - pripravte si pravú nohu k akcii. Prednožte, švihadlo nechajte prekĺznuť pod pätou pravej nohy a ľavou ho preskočte. Po dvoch minútach nohy vystriedajte. Snažte sa dopadať na špičky, aby nedochádzalo k zbytočným otrasom kĺbov a chrbtice.

Striedanie nôh - vykopnite pravú nohu dopredu, nechajte švihadlo presvišťať a ľavou nohou ho preskočte. Hneď nohy vystriedajte. Ďalšie kolo ide dopredu ľavá a pravá sa len odlepí od zeme, aby sa mohlo lano pod vami plynule pretočiť.

Znožmo s medziskokom - vyskočte, zároveň švihnite švihadlom a poskočte si. Medziskok vám dá šancu chytiť dych a vydržať skákať dlhšiu dobu.

Znožmo bez medziskoku - skáčte pekne svižne, v tempe. Čo nadskočenie, to pretočenie švihadla. Tento štýl využite k intervalovému skákaniu - 20 sekúnd skáčte na maximum, 20 sekúnd pomalšie, s medziskokom.

Na jednej nohe - jednu nohu pokrčte v kolene a skáčte cez švihadlo len na tej druhej. Udržujte rovnováhu i tempo a vnímajte, ako aktívna noha pracuje.

 

660x250_5.jpg

 

Autor: Veronika Červenková


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Radíme Ako na pohyb a cvičenie s kilami navyše
Radíme Cvičíte a stále to nie je vidieť? My vieme prečo!
Radíme 5 tipov, ako si nájsť čas na cvičenie