Fithall magazín

Sobota 27.2.2021 meniny má Alexander

Cvičenia a trendy

Šport ako elixír mladosti

Šport ako elixír mladostiMladosť predstavuje v dnešnej spoločnosti významnú hodnotu. Aby sme vyzerali mlado a sviežo, podnikáme rôzne opatrenia, od nákupov krémov proti vráskam, cez držanie diét, až po podstúpenie kozmetických operácií.

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

Štíhlejšie bez posilňovne. Tieto pomôcky musíte doma mať.

Zostavte si svoj vlastný tréning

Koľko energie spálime pri športe

 

To, ako mlado či staro niekto v určitom veku vyzerá, je dané jednak genetikou, ale aj životným štýlom a celkovým prístupom k životu. Niektoré faktory, ako sú napríklad genetické dispozície, ovplyvniť nemôžeme, avšak to, akým spôsobom zaobchádzame so stresom, čo si vkladáme do úst, ako sa staráme o vlasy a pleť a akým pohybom sa staráme o svoje telo, ovplyvniť môžeme.

Šport a pohyb ako taký je elixírom mladosti, ktorý nemôžu nahradiť ani tie najdrahšie kozmetické prípravky - a tu je niekoľko dôvodov, prečo tomu tak je.


Dlhší život - cvičenie nám nesmrteľnosť bohužiaľ nezabezpečí, ale dokáže výrazne predĺžiť naše roky.
Znižuje vysoký tlak, pôsobí ako prevencia srdcových ochorení a cukrovky druhého typu, proti osteoporóze i rôznym druhom rakoviny. Kto je chorý, nikdy mlado a zdravo vyzerať nemôže.

Štíhlejšie telo
- štíhli ľudia vyzerajú mladšie, naopak nadváha uberá roky života a pridáva roky staroby. Je jedno, či beháte, posilňujete, cvičíte jogu alebo chodíte na dlhé vychádzky - každá chvíľka, ktorú nestrávite na gauči pred televízorom sa počíta.

Krajšia pleť
- cvičenie stimuluje kardiovaskulárny systém, ktorý má potom väčšiu schopnosť prekrvovať a zásobovať kyslíkom všetky tkanivá nášho tela.
Vďaka dôkladnému prekrveniu sa do pleti a kože dostane oveľa viac živín a pokožka potom vyzerá sviežo zdravo a mlado. Keď sa pri športovaní zapotíte, odplavia sa z organizmu nežiadúce toxíny, koža sa prečistí a bude žiariť.

Psychická pohoda
- fyzická aktivita redukuje mieru stresu, tým pádom aj množstvo vrások. Pohyb má navyše jednoznačne pozitívny vplyv na našu náladu. Vďaka tešeniu sa na šport, následnému vyplaveniu endorfínov aj celkovému skľudňujúcemu a uvoľňujúcemu efektu, je cvičenie tým najlepším antidepresívom. Pozitívne mysliaci, dobre naladený, šťastný človek vždy vyzerá mladšie, než zamračený, smutný a podráždený frfloš.

Pneuservis pre telo
- tak, ako auto nerado jazdí v zime na letných pneumatikách a požaduje pravidelné menenie oleja aj prehliadky motora, tak aj naše telo potrebuje údržbu v podobe cvičenia. Ak zaháľate, svaly ochabujú, tukové zásoby pribúdajú, kosti mäknú a rednú, vnútorné orgány štrajkujú a kĺby i chrbtica bolia - také neduhy sú atribútom staroby a je možné ich jednoducho oddialiť aj zmierniť pravidelným pohybom.

Neutrácajte zbytočne peniaze za nefunkčné omladzujúce procedúry a zázraky sľubujúce očné krémy - choďte si zabehať a sami uvidíte, ako skvele sa budete cítiť a ako mlado vyzerať.

 

 

Autor: Veronika Červenková


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
FITHALL cvičenie Aktivity, ktoré Vám pomôžu zhodiť prebytočné kilá
Cvičenia a trendy Športy, ktoré prospievajú chrbtu
Cvičenia a trendy Jedlo a šport