Fithall magazín

Štvrtok 25.2.2021 meniny má Frederik(a)

Cvičenia a trendy

Ako na pohyb a cvičenie s deťmi?

Ako na pohyb a cvičenie s deťmi?Zaobstarať si deti a potom ich neustále nosiť, nakladať do auta v ťažkých autosedačkách, zdvíhať ich zo zeme, pomáhať im do schodov, behať za nimi alebo ich uspávať v náručí je extrémne fyzicky náročné.

Človek by si povedal, že po takomto dlhodobom záprahu bude mať spevnenú a vytvarovanú postavu - zázraky sa ale nekonajú. Ľudské telo je nesmierne flexibilné a na akúkoľvek záťaž si dokáže zvyknúť a to je dôvod, prečo je nutné cvičiť aj s deťmi.

Športovanie s dojčatami a batoľatami je odreagovanie hlavne pre vás, cvičením so staršími deťmi navyše deti učíme, že pohyb je prirodzenou a zdravou súčasťou života. Ako teda začleniť pohyb do rušného rodinného života?

Lekcie pre mamy s deťmi - po celej republike prebiehajú vedené lekcie pre mamičky s kočíkmi. Pozrite sa na internet a zistite, či sa podobný kurz nekoná vo vašom okolí. Potom stačí zbaliť podložku, fľašu s vodou, chrumky pre deti a môžete vyraziť. Cvičenie sa zvyčajne koná vonku a v oplotenom priestore, aby deti neutiekli, takže si môžete užiť pohyb na čerstvom vzduchu bez strachu, že sa vám ratolesť zatúla. Navyše si medzi ostatnými deťmi iste nájde kamarátov a vy medzi mamičkami získate spriaznené aktívne duše.

Tréning pri prechádzke - pri uspávaní detí v kočíku vonku robte výpady. Keď uspávate na balkóne, drepujte. Vymeňte elegantné balerínky za tenisky a občas s kočíkom popobehnite alebo aspoň choďte rýchlo. Ak máte deti väčšie a idú na vychádzku na bicykli alebo na odrážadle, nebrzdite ich, ale držte tempo s nimi. Na najbližšej lavičke vystrihnite niekoľko klikov a rozhodne sa nevyhýbajte ani výšľapu do strmého kopca, ktorý sa vďaka kočíku premení v továreň na okrúhle pozadie.

Domáca posilňovňa - neseďte len tak s hrkálkami na penových puzzliach - ľahnite si na chrbát a posilňujte brucho, položte si bábätko pod seba a vydržte vo vzpore, vezmite dieťa do náručia a robte drepy s rozkročenými nohami. Možností je veľa a fantázii sa medze nekladú. Ak máte chodiace deti, skúste zapojiť do cvičenia ja ich - napodobňovaním vašich pohybov si budú rozvíjať motoriku a navyše ich to bude baviť.

Upratovaním k peknej postave - denne zbierate hračky zo zeme alebo vyberáte bielizeň z koša na bielizeň. Uľavte vašim bedrám a nepredkláňajte sa k zemi s rovnými nohami - vždy pokrčte kolená a choďte do drepu, chrbát nechajte rovný a až potom predmet uchopte. Uvidíte, že vás po chvíľke upratovania budú páliť svaly na tých správnych miestach.

Sami najlepšie viete, kedy a ako by sa dalo s vašimi deťmi cvičiť. Často sa vám možno nechce, pretože starostlivosť o drobcov je únavná a vyčerpávajúca, ale vďaka pohybu sa budete cítiť skvele nielen fyzicky, ale aj psychicky. Spevníte telo bez výčitiek svedomia, že svoje deti zanedbávate a nemusíte si ani zháňať stráženie. Vyhováraniu sa na deti už dávno odzvoniAutor: Veronika Červenková


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Cvičenia a trendy Deti a šport
Cvičenia a trendy Zabavte deti pohybom
Jedlo a výživa Zdravé varenie pre vaše deti