Fithall magazín

Nedeľa 7.3.2021 meniny má Tomáš

Cvičenia a trendy

Ako sa zbaliť na športový víkend?

Ako sa zbaliť na športový víkend?Konečne prišla jar. Vtáky vonku spievajú a slnečné lúče nám doslova nedovoľujú sedieť doma. Je čas definitívne zazimovať teplé kabáty, rukavice, čiapky aj čižmy a z hlbín šatníka vytiahnuť ľahšie kúsky. Aby ste neboli nepríjemne prekvapení, že také kúsky na vás v skrini nečakajú, začnite s revíziou oblečenia už teraz a v prípade nedostatkov zahájte ich lov - buď v obchodoch, alebo na internete.

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

Z pecivála bežcom

Prvá návšteva posilňovne - Návod ako na to!

10 dobrých rád, ako skutočne začať cvičiť

 

Až sa budete baliť na vytúžený jarný športový víkend, myslite na tri základné pravidlá - pohodlie, vrstvenie a funkčnosť.

Cítiť sa pohodlne v oblečení je alfou a omegou celkového dobrého pocitu. Nikde nič nesmie škrtiť, zvierať, stláčať alebo drieť. Voľte preto vhodné strihy, kvalitné materiály, ale aj adekvátne dĺžky a veľkosti jednotlivých kusov.

Počasie je nevyspytateľné - chvíľku je horúco, potom fúka a je zima. Terén môže byť tiež členitý - chvíľu rovinka, potom stúpanie do kopca. Ak sa spotíte, nedovoľte, aby vám bolo chladno. To by akurát odskákalo vaše zdravie. Keď si dáte do tela a zahrejete sa, jednu až dve vrstvy vyzlečte. Až vám začne byť chladno, jednoducho vytiahnite ľahkú bundu z batohu a zase bude teplo.

Funkčné materiály športového oblečenia sú dnes štandardom. Odvedú pot od tela preč a nedovolia, aby ste boli vo vlhku a prechladli. Sú veľmi príjemné, ale hlavne plnia svoju funkciu - udržujú sucho a teplo.

Na túru si oblečte športovú podprsenku, dlhší nátelník, ďalej tričko s krátkym alebo dlhým rukávom, potom príjemnú športovú mikinu a navrch ľahkú nepremokavú šušťákovú bundu s kapucňou. Nôžky obujte do teplých ponožiek (nie členkových, aby sa vám nerolovaly do tenisiek) a k tomu zvoľte dlhé legíny, tepláky alebo šortky - podľa počasia.

Nezabudnite si so sebou nabaliť tiež batoh, do ktorého sa vojde fľaša s vodou, papierové vreckovky, krém na opaľovanie i malá desiata. Hlavu si skryte pod šiltovku alebo šatku, aby ste predišli úpalu a na nos posaďte slnečné okuliare - tie by mali byť samozrejmosťou, a to ako v nížinách, tak v kopcoch.


Teraz už stačí len vyraziť!

 

 

Autor: Veronika Staňková


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Cvičenia a trendy Vyrazte von za športom!
Radíme Prechladnutie a šport
Cvičenia a trendy Deti a šport