Fithall magazín

Nedeľa 7.3.2021 meniny má Tomáš

Starostlivosť o seba

Oleje pre krásu

Oleje pre krásuPočas leta pokožku vystavujeme viac ako inokedy, preto tiež túžime, aby vyzerala čo najlepšie. Kožu chceme zamatovo jemnú, vláčnu a najlepšie aj príjemne prevoňanú. Na trhu existuje celý rad ošetrujúcich prípravkov, ale skúsili ste už parfumované suché oleje na telo, pleť a vlasy? Všetky vaše potreby vám splnia a okrem toho dokážu skvelo zrelaxovať myseľ. Vyskúšajte ich.
 
Čo dokážu vône
Neverili by ste, ako vôňa ovplyvňuje naše správanie. Jej vplyv na človeka sa vysvetľuje tým, že čuch je jediným z našich 5 zmyslov, ktorý nemá priamy prístup do nášho vedomia. Keď vdychujeme vôňu, je čuchová správa vnímaná naším nevedomím, časťou mozgu, kde sa nachádzajú naše emócie a kde vzniká pamäť. To vysvetľuje vznik spomienok pri obyčajnom ucítení vône ... Na základe týchto zistení vznikli rôzne parfumované oleje s aromachologickými vlastnosťami, ktoré dokážu upokojiť, povzbudiť alebo vyvolať eufóriu. Ich používaním teda blahodarne pôsobíte nielen na telo, ale myseľ.

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

Pot - ochranca alebo nepriateľ?

Desatoro, ako si udržať mladistvú pleť

Ako dosiahnuť žiarivý úsmev?

 

Parfumované suché oleja na telo a vlasy (napr. Roger & Gallet) sa vyrábajú z rôznych ingrediencií a každá látka vie niečo iné. Všetky ale dokážu pokožku tela, tváre a vlasov hydratovať, vyživiť, skrášliť a k tomu aj zrelaxovať myseľ.
 
Prečo je použiť
1. Stačí ich naniesť na kožu alebo vlasy v primeranom množstve a po tele sa vám rozleje blažený pocit.
2. Zníži sa pocit suchej a napätej kože.
3. Pokožka je razom jemná na dotyk.
4. Vlasy sú menej suché.
5. Olej sa rýchlo vstrebáva do pokožky a celú vás delikátne prevonia.
 
Ako ich použiť
1. Pre oslňujúce vlasy - každé ráno zľahka naneste olej do vašich vlasov. Tip: na dovolenke si olej pred každým kúpaním, slnením alebo umývaním naneste do končekov a dĺžok. Vlasy budú vyživené a žiariace.
 
2. Pre dokonalé telo - po sprche alebo kúpeli naneste olej ešte na vlhkú pokožku pomocou ľahkej masáže.
 
3. Pre rozjasnenú pleť - aplikujte niekoľko kvapiek oleja pre vyživenie a zvýraznenie vášho letného opálenia. Vyhnite sa očnému okoliu.
 
Oleje vyberajte podľa obsiahnutých ingrediencií:
- Arganový olej hydratuje a chráni pokožku pred vysúšaním
 
- Olej zo sladkých mandlí, bohatý na omega 6 mastné kyseliny a vitamíny A a B, má vyživujúce vlastnosti a chráni pokožku pred vysúšaním. Je ultraľahký a upokojuje pokožku, ktoré tiež dodáva zamatovo hebký vzhľad.
 
- Olej z marhuľových jadier, bohatý na omega 6 mastné kyseliny a na vitamíny A a E, má hydratačné a vyživujúce vlastnosti, ktoré prináša jemnosť a žiaru pokožke aj vlasom.
 
- Kaméliový olej navracia pokožke pružnosť a elasticitu
 
- Makadamiový olej vyživuje epidermis
 
- Pupalkový olej chráni pokožku
 
- Sezamový olej, bohatý na mastné kyseliny a na vitamín E, má regeneračné a zvláčňujúce vlastnosti, ktoré udržujú hydratáciu pokožky. Pokožka je opäť jemná a hebká.
 
- Vitamín E, ktorý je známy pre svoje antioxidačné účinky
 
- Pomarančový esenciálny olej, ktorý tonizuje a osviežuje


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Starostlivosť o seba Krajšie prsia bez skalpela
Starostlivosť o seba Rafinované obliekanie
Starostlivosť o seba Spodná bielizeň môže ublížiť