Fithall magazín

Nedeľa 28.2.2021 meniny má Zlatica

Starostlivosť o seba

Desatoro, ako si udržať mladistvú pleť

Desatoro, ako si udržať mladistvú pleťChcete byť majiteľkou peknej, sviežej a mladistvej pleti aj napriek tomu, že už  dávno nemáte dvadsať rokov? Nemusíte ale kvôli tomu hned pomýšľať na radikálne zásahy plastických chirurgov. Skúste najskôr dodržiavať niekoľko zásad, ktoré vašej pleti prospejú a vylepšia jej vzhľad. Hlavne s tým neotáľajte a začnite ešte dnes.
 
1. Jedzte zdravé a hlavne čerstvé potraviny. Vyvarujte sa nadmerného množstva cukrov, soli a chemicky upravených potravín.
 
2. Konzumujte vyvážené jedlá 4x denne v malých porciách. Neprejedajte sa.
 
3. Pite dostatočné množstvo čistej vody. Vďaka tomu sa vaše telo ľahšie zbaví toxínov.

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

Krajšie prsia bez skalpela

Vlasy v lete

Ako dosiahnuť žiarivý úsmev?

 

4. Čím ste staršia, tým jemnejší používajte make-up. Najviac je doporučovaný make-up so žltým a zlatistým odtieňom, ktorý pleti prepožičiava zdravý a prirodzený vzhľad. Pozor ale, každému typu kože nemusí svedčiť. Make-up si vyberajte podľa odtieňa, textúry a krycích schopností. Správny odtieň najlepšie posúdite na dennom svetle. Mal by byť v tóne vašej pleti. Príliš svetlý alebo tmavý make-up nevyzerá prirodzene a vy v ňom budete vyzerať, ako by ste mali masku. Ak máte možnosť urobte si test. Naneste dole na tvár smerom ku krku niekoľko prúžkov odtieňov vytipovaného make-upu, počkajte chvíľu (prirodzený olej v pleti môže zmeniť farbu make-upu). Až potom si vyberte odtieň, ktorý je vašej pleti najprirodzenejší.
 
5. Ak si chcete zachovať jemnú a vláčnu pokožku, používajte hydratačné krémy a krémy s vitamínom E podľa typu vašej pokožky.
 
6. Neopaľujte si tvár. Používajte kozmetiku so slnečnými filtrami vyššia ako 10 +. Obsahujú je nielen pleťové krémy, ale i rad make-upov. Ak vaša obľúbená kozmetika ochranné filtre nemá, nezabudnite si ráno po vyčistení pleti naniesť najprv opaľovací krém a až potom použite svoj bežný prípravok.
 
7. Nikdy nechoďte spať bez toho, aby ste si pred tým dôkladne neočistili pleť. Nezabúdajte na peeling, lebo to je prvý a základný krok, ktorý zabraňuje starnutiu kože. Pravidelný peeling zvyšuje účinky všetkých ostatných prípravkov starostlivosti o pleť, pretože z pokožky odstraňuje odumreté bunky a všetky nečistoty. Vďaka tomu ju tiež dokonale pripraví na aplikáciu ďalších kozmetických prípravkov. Vykonávajte ho preto 2 - 3 x týždenne, pri mastnej pokožke môžete aj denne. Potom na tvár, krk a dekolt naneste nočný vyživujúci krém alebo sérum.
 
8. Dôležitý je pohyb. Pravidelne cvičte, alebo choďte aspoň na prechádzky.
 
9. Snažte sa dostatočne vyspať. Odpočinok je pre pleť ten najlepší liek.
 
10. Ak patríte medzi fajčiarov, fajčenie obmedzte, alebo sa snažte úplne prestať.


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Starostlivosť o seba Rafinované obliekanie
Starostlivosť o seba Majte potenie pod kontrolou
Starostlivosť o seba Úsmev lieči dušu a zhadzuje kilá