Fithall magazín

Piatok 5.3.2021 meniny má Fridrich

Starostlivosť o seba

Krajšie prsia bez skalpela

Krajšie prsia bez skalpelaVyskúšajte niekoľko našich tipov na vlastnej koži a za pár týždňov môžete byť majiteľkou zvodnejšieho dekoltu. Nečakajte radikálnu zmenu, pretože tú dokáže iba operatívny zákrok, ale aj bez neho môžete vzhľad svojich pŕs o poznanie vylepšiť.
 
Starostlivosť o pokožku

Špeciálne prípravky, ktoré ponúka už rad kozmetických značiek, pokožku pŕs hydratujú a zlepšujú jej tonus. Navyše jej dodávajú potrebný kolagén, ktorý s postupujúcim vekom ubúda. Musíte byť ale trpezlivá. Výsledky sa nedostavia hneď zajtra. Dodržujte každodennú aplikáciu a časom sama uvidíte, že budete so svojím dekoltom oveľa spokojnejšia. Skúsiť môžete aj náplaste pre spevnenie a sformovanie poprsia. Aplikujú sa tesne pred spaním a nechávajú sa pôsobiť 24 hodín. Prírodné látky, obsiahnuté v náplastiach, sa postupne uvoľňujú a dostávajú do tela cez pokožku. Prsia sa tak zregenerujú a pokožka vypne.

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

Ako dosiahnuť žiarivý úsmev?

Morská voda, živá voda

Krajšia vďaka vlastnému tuku? Aj to je možné.

 

Čo dekoltu veľmi prospieva, je peeling. Zbaví pokožku odumretého tkaniva, uvoľní póry a celkovo ju prekrví. Pri masáži sa ale vyhnite bradavkám, aby ste ich neporanili. Peeling vykonávajte raz za dva týždne, môžete použiť aj bežný, pôvodne určený na tvár. Po tejto procedúre je ideálne aplikovať pleťovú masku. Obsiahnuté výživné látky sa budú do pokožky oveľa lepšie vstrebávať.

 

Presušenej koži pomôže maska z roztlačeného banánu s čajovou lyžičkou medu a pár kvapkami olivového oleja. Pre lepší účinok prsia prikryte potravinovou fóliou a nechajte pôsobiť 10 minút. Potom zmyte teplou vodou a naneste hydratačný krém. Pre pekný vzhľad pleti je dôležitý aj dostatok vitamínov a minerálov, najmä vitamín C, zinok a draslík. Tie môžete pokožke dodať maskou z citrónov. Nakrájajte asi dva kusy na kolieska a priložte na päť minút na prsia a dekolt. Použiť môžete aj nastrúhané jablká, ktoré prekryjete vlhkým uterákom. Nechajte pôsobiť 20 minút.
Na prsia blahodarne pôsobí aj studená sprcha. Denne sprchujte každý prsník ľadovou vodou asi pol minúty krúživými pohybmi. Chlad podporuje prekrvovanie kože a zosilňuje tkanivo. Namiesto sprchy môžete použiť kocky ľadu.
 
Nezabúdajte športovať
Vďaka posilňovaniu hrudných svalov sa prsia, ktoré sa nachádzajú nad týmito svalmi, nadvihnú a ich kontúry sa vylepšia. Ideálne je pravidelné plávanie alebo veslovanie (môžete vykonávať aj v posilňovni), v zime môžete vyraziť na bežky.
 
Tipy na jednoduché cviky
1. Dajte dlane k sebe v úrovni pŕs a na 20 sekúnd ich čo najsilnejšie stlačte. Trikrát zopakujte.
2. Postavte sa proti múru, rozpažte ruky na šírku ramien, oprite ich o stenu a urobte krok smerom dozadu.Potom sa telom pomaly približujte k múru, akoby ste robili kľuky a zase sa na rukách vzpierajte späť. Opakujte minimálne 15x.
 
Čo by ste mali vedieť
1. Spanie na bruchu kožu na prsiach príliš namáha a vyťahuje. Snažte sa zaspávať, pokiaľ možno, v polohe na znak.
2. Horúci kúpeľ oslabuje väzivové tkanivo a koža na prsiach stráca svoju elasticitu. Vhodnejšia je sprcha.
3. Prsia tvorí tukové tkanivo, preto drastické diéty a rýchly úbytok na váhe na nich môžu napáchať nenapraviteľné škody.
4. Koža na prsiach a krku je rovnako citlivá ako vaša pleť. Ak ju nebudete dostatočne chrániť pred slnečnými lúčmi, začne predčasne starnúť a bude mať sklon k výskytu pigmentových škvŕn.
5. Šport prsia extrémne zaťažuje. Preto vždy na všetky pohybové aktivity noste špeciálne podporné podprsenky.
6. Nehrbte sa! Rovný chrbát prsia zdvihne až o niekoľko centimetrov nahor aj bez push-up podprsenky. Správne držanie tela prospieva aj vašej šiji.


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Starostlivosť o seba Ako používať samoopaľovacie krémy
Starostlivosť o seba Vlasy v lete
Starostlivosť o seba Zostaňte mladá!