Fithall magazín

Sobota 27.2.2021 meniny má Alexander

Starostlivosť o seba

Vlasy v lete

Vlasy v leteVlasy v letnom období potrebujú väčšiu starostlivosť, než si možno myslíte. Ak ich nebudete pred slnečnými lúčmi dostatočne chrániť, poškodia sa. Prinášame vám niekoľko rád, ako sa o vlasy starať, aby si zachovali zdravý a pestovaný vzhľad.

Slnečné lúče, ako vieme, spôsobujú zosvetlenie vlasov. Niekedy je také prirodzené zosvetlenie zaujímavé, obzvlášť u prírodných blondínok, ale samotné vlasy z toho veľmi nadšené nie sú. Ultrafialové žiarenie totiž naruší ich štruktúru a vlasy razom zdrsnejú, sú suché a začnú sa štiepiť. Počas leta navyše musia znášať prašnejšie ovzdušie, plážový vietor a morskú alebo chlórovanú vodu. To všetko ich nadmerne vyčerpáva, strácajú lesk a vitalitu. Tým všetkým trpí aj vlasová pokožka, ktorá môže na nepriaznivé podmienky reagovať zvýšenou mazivosťou. Výsledok je ten, že pri hlave máte vlasy po pár dňoch mastné a zvyšok je presušený a ťažko upraviteľný. Preto sa v letnom období správajte k vlasom šetrnejšie než inokedy.

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

Zostaňte mladá!

Chodidlá sú vašou vizitkou

Ako dosiahnuť žiarivý úsmev?

 

 

Sedem rád ako si udržať zdravú hrivu

1. Pokiaľ možno obmedzte ich žehlenie a namiesto fénovania ich nechajte na vzduchu voľne preschnúť. Pravidelne ich kefujte, aby ste ich zbavili prachu. Prečešte ich dôkladne, ale nenásilne, aby ste ich nepretrhli.

2. Po kúpeli v mori či bazéne ich vždy prepláchnite čistou vodou, aby ste vlasy i vlasovú pokožku zbavili soli, piesku a chlóru. Ak ste zvyknuté si umývať vlasy 2x týždenne, intervaly medzi umývaním predĺžte na 1x týždenne.

3. Vlasy sú po farbení vždy oveľa zraniteľnejšie. Ak teda plánujete novú farbu, nechajte si ju aplikovať aspoň 10 dní pred odchodom.

4. Jedzte veľa potravín, ktoré sú bohaté na proteíny a vitamíny A, C a E. Vitamín A pomáha produkovať správne množstvo mazotoku vo vlasovej pokožke. Vitamín C udržiava vlasy zdravé a dodáva im lesk. Vitamín E je antioxidant pôsobiaci proti voľným radikálom, ktoré sú jednou z hlavných príčin starnutia vlasov. Navyše dodáva vlasom hebkosť a vitalitu.

5. Vlasy ošetrujte špeciálnymi prípravkami. Na trhu je celý rad vlasových sprejov s UVA a UVB filtre, ktoré sa nanášajú na vlasy pred plánovaným pobytom na slnku. Po slnení ich umývajte a ošetrujte prípravky s označením After Sun, ktoré lepšie odstraňujú zvyšky opaľovacích krémov, soli a chlóru. Vlasy navyše hydratujú a navracajú im stratený lesk.

6. Čo najčastejšie noste pokrývku hlavy. Ochráni vás nielen pred slnkom, ale aj vetrom. Ak ju nemáte, natrite si cestičku a hornú líniu vlasov opaľovacím krémom, aby ste zabránili spáleniu kože.

7. Než pôjdete do mora alebo bazénu, vlasy si osprchujte, pretože keď sú nasiaknuté čistou vodou sú odolnejšie voči soli a chlóru. Tiež pomáha, keď si do vlasov votriete malé množstvo kondicionéru.


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Starostlivosť o seba Majte potenie pod kontrolou
Starostlivosť o seba Rafinované obliekanie
Starostlivosť o seba Krajšia vďaka vlastnému tuku? Aj to je možné.