Fithall magazín

Štvrtok 25.2.2021 meniny má Frederik(a)

Starostlivosť o seba

Ako používať samoopaľovacie krémy

Ako používať samoopaľovacie krémyTúžite po opálenej pokožke? Než sa príliš vystavovať slnku alebo navštevovať soláriá, je oveľa zdravšie a teda aj bezpečnejšie, používať rôzne samoopaľovacie prípravky. Lenže každý produkt má iné samoopaľovacie účinky a tiež jeho aplikácia na kožu nie je úplne bez problémov. Aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky, je dôležité, aby ste si vybrali správnu kozmetiku a naučili sa ju aj správne nanášať.
 
Solárka áno alebo nie?
Svetová zdravotnícka organizácia prirovnáva žiarenia v soláriách ku škodlivým účinkom fajčenia, azbestu alebo formaldehydu. Opaľovaním v soláriách sa tiež zvyšuje pravdepodobnosť vzniku rakoviny kože. Okrem toho solárko veľmi vysušuje pokožku a tým sa urýchľuje aj proces jej starnutia. Mnoho solárnych štúdií tiež nedodržiava parametre určené pre prevádzku týchto zariadení ako napr. kvalitu trubíc. Je teda lepšie, ak túžite po opálenej pokožke, zvoliť bezpečnejšiu formu opaľovania.

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

Morská voda, živá voda

Krajšia vďaka vlastnému tuku? Aj to je možné

Majte potenie pod kontrolou

 
Ako správne samoopaľovacie mlieko nanášať?
1. Aby bol výsledok efektívny, odporúča sa pred aplikáciou použiť telový sprchový peeling, ktorý vás zbaví zvyškov odumretej kože. Vďaka tomu efekt samoopaľovacieho mlieka vydrží dlhšie. Použitie telového peelingu je dôležité predovšetkým na miestach, kde je zrohovatená kože, teda lakte, kolená a päty.
 
2. Po sprchovaní a starostlivom utretí do uteráka ešte chvíľu počkajte, kým pokožka nie je úplne suchá. Vlhkosť by mohla spôsobiť na koži škvrny. Prípravok nanášajte v tenkej vrstve dlhými rovnomernými ťahmi, na tvári až k vlasom. Radšej naneste po sebe dve tenké vrstvy, ako jednu hrubú. Po aplikácii si nezabudnite poriadne umyť dlane, kožtičku v okolí nechtov a priestor za nechtami.
 
3. Počkajte až prípravok úplne zaschne. Tiež je lepšie samoopaľovacie prípravky nanášať počas dňa a nie tesne pred spaním, pretože počas spánku môže dôjsť k mechanickému oteru. Ku sfarbeniu pokožky dôjde približne po 4 - 5 hodinách, ale proces môže podľa typu pleti trvať až 24 hodín. Zhnednutie je individuálne a vydrží 3-7 dní. Aplikáciu je teda nutné vykonávať 1 - 2x týždenne, záleží na suchosti a olupovaní pokožky.
 
4. Vyberajte si prípravky, ktoré pokožku nielen sfarbia do požadovaného odtieňa, ale zároveň aj ošetria. Skúste napríklad samoopaľovacie mlieko Autobronz od Vichy, ktoré vytvára jednotnú a prirodzenú farbu bez toho, aby vysúšalo pokožku alebo prípravok Lavera obsahujúci účinné látky z repkového oleja, upokojujúci výťažok z nechtíka a jojobového oleja a extrakty zo zeleného čaju s vitamínom C.


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Starostlivosť o seba Ako dosiahnuť žiarivý úsmev?
Starostlivosť o seba Rafinované obliekanie
Starostlivosť o seba Športujete? Potom vrstvite!