Fithall magazín

Nedeľa 28.2.2021 meniny má Zlatica

Starostlivosť o seba

Je drahý krém na vrásky účinnejší?

Je drahý krém na vrásky účinnejší?Ľudský vek sa za posledné storočie predĺžil o 25 rokov a stále pribúdajú ženy, ktoré sú ochotné minúť za krémy proti vráskam horibilné sumy, len aby si uchovali mladistvý vzhľad. Domnievajú sa totiž, že čím drahší liek je, tým je lepší. Lenže kvalita krémov proti vráskam nemá s ich cenou takmer nič spoločné.

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

Ovocie pre krásu

Čo pleti naozaj škodí

Oleje pre krásu

 

Môžete ich kúpiť za pár stoviek, alebo za niekoľko tisíc korún. Vyššia cena a pekný obal často vzbudzujú dojem, že ide o kvalitný výrobok. Ale niektoré porovnávacie testy často odhaľujú, že najlepšie krémy často bývajú tie úplne najlacnejšie.

Dôležitá je hydratácia
Základom pre boj proti vráskam je dobre hydratovaná pleť. Kvalitný krém proti vráskam by preto mal byť zároveň aj dobrým hydratačným krémom. V žiadnom prípade by nemal pokožku vysušovať.
Ak sa po aplikácii krému objaví napríklad svrbenie pleti, pálenie, začervenanie a iné, prestaňte ho používať.

Na čo si dať pozor
Mali by ste sa vyhnúť výrobkom, ktoré obsahujú endokrinný systém, čo sú látky, ktoré účinkujú ako hormóny a narúšajú fyziologické funkcie endogénnych hormónov človeka aj zvierat. Zasahujú do syntézy, sekrécie, transportu, väzby, pôsobenia aj vylučovania prirodzených, organizmu vlastných hormónov. Môžu poškodzovať vývoj, neurologické, rozmnožovacie a imunitné funkcie organizmu.

Jedy sú aj v kozmetike
Do skupiny látok narušujúcich endokrinný systém sa radí celá škála najrôznejších chemikálií, napríklad niektoré lieky, dioxín, chlórované bifenyly a DDT. Tieto látky sa nachádzajú v mnohých bežných výrobkoch, ako sú plastové fľaše, plechovky na potraviny, potraviny, hračky, čistiace prostriedky, pesticídy a práve kozmetika.

Nepodceňujte zloženie
Pred nákupom si pozorne prečítajte čo všetko krém obsahuje! Obsah prísad je dôležitý najmä pre alergikov, ktorí jedine tak zistia, či daný krém môžu, alebo nemôžu používať. Na obaloch by mali byť uvedené tieto údaje:

1. Meno alebo zapísaný názov a adresa zodpovednej osoby,
2. krajina pôvodu v prípade dovážaných prípravkov,
3. hmotnosť alebo objem v čase balenia,
4. dátum, do ktorého kozmetický výrobok, skladovaný za vhodných podmienok, môže naďalej plniť svoju pôvodnú funkciu,
5. osobitné upozornenie týkajúce sa použitia vrátane osobitných upozornení o kozmetických výrobkoch určených na profesionálne použitie,
6. číslo šarže alebo odkaz umožňujúci identifikáciu kozmetického prípravku,
7. zoznam všetkých látok alebo zmesí látok použitých v kozmetickom výrobku.

 

 

Autor: Monika Kuželová


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Starostlivosť o seba Akú starostlivosť dopriať pleti v zime
Starostlivosť o seba Zostaňte mladá!
Starostlivosť o seba Desatoro, ako si udržať mladistvú pleť