Fithall magazín

Sobota 27.2.2021 meniny má Alexander

Zdravý životný štýl

Premilujte sa k zdraviu

Premilujte sa k zdraviuKvalitný a pravidelný sex upevňuje partnerský vzťah. Páry, ktoré vedú spokojný sexuálny život, sú aj v bežnom živote šťastnejšie. Milovanie je skrátka dobré nielen pre duševné, ale aj fyzické zdravie. Zistite, čo všetko dobré vám sex prinesie.
 
Dobrý a samozrejme bezpečný sex s milovanou osobou má svoje výhody:

 
1. Spevňuje svaly a zlepšuje náladu
 
Aktívny sex je dobrým aeróbnym cvičením, ktoré posilňuje srdce. Zároveň spevňuje brušné, chrbtové a sedacie svaly. Samotný pohyb pri sexe je dobrý pre psychiku, pretože odplavuje stres a vďaka zvýšenej produkcii endorfínov zlepšuje náladu.
 
2. Posilňuje svaly panvového dna

 
U žien posilňuje svaly panvového dna. Rovnako ako iné svaly, tiež pre vagínu platí, že čo cvičí, to silnie. Čím viac sa svaly v tejto oblasti trénujú, tým dlhšie zostávajú vo forme a naopak, ak ich nepoužívame, atrofujú a potom môže byť pohlavný styk bolestivý. Ich stav má tiež vplyv na fungovanie močového mechúra v neskoršom veku alebo po pôrode.
 
3. Znižuje riziko rakoviny
 
Austrálski vedci, ktorí robili výskum s viac ako 2000 muži vo veku od 20 do 50 rokov, zistili, že tí, ktorí mali vo svojej tretej dekáde života (21. až 30. rok) ejakulácii aspoň 5-krát týždenne, mali ako päťdesiatnici o tretinu menšie riziko rakoviny prostaty. Častá ejakulácia chráni prostatu tým, že z nej odstraňuje toxické látky a uvoľňuje mechanický tlak. Ďalšie štúdie ale tiež ukázali, že časté striedanie partneriek zvyšuje riziko rakoviny prostaty až o 40%.

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

Ako zaujať na prvej schôdzke

Anorexia ničí aj sexuálny život

Viete hovoriť s partnerom o sexe?


4. Upokojuje a skvalitňuje spánok
 
Po pohlavnom styku sa do tela vyplavujú hormóny s pozitívnymi účinkami. Oxytocín spôsobuje pocit relaxácie, lásky a vzájomnosti, endorfíny prirodzene potláčajú bolesť. Zvyšuje sa aj hladina imunoglobulínu, čo je protilátka, ktorá zodpovedá napríklad za odolnosť proti nachladnutiu. Mnohí ľudia tiež tvrdia, že po milovaní lepšie zaspávajú a majú kvalitnejší spánok.
 
5. Zvyšuje sebavedomie
 
Okrem toho dobrý pocit zo sexu zvyšuje sebadôveru. Sebavedomí ľudia, ktorí si sami seba vážia, si obvykle vážia aj druhých, sú vyrovnanejší a stabilnejší. Lepšie vychádzajú s okolím.


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Sex a vzťahy Fyzická chémia, mýtus alebo fakt?
Sex a vzťahy Nikotín - zabijak sexu
Sex a vzťahy Päť rád ako nezostať sama