Fithall magazín

Streda 24.2.2021 meniny má Matej

Zdravý životný štýl

Máj lásky čas aneb cvičenie pre dvoch - 3. diel

Máj lásky čas aneb cvičenie pre dvoch - 3. diel

10 dôvodov, prečo chudnúť sexomChudnutie je večnou témou pre ženy aj pre mužov. Každý si hľadá tú svoju pravú diétu aj vyhovujúcu pohybovú aktivitu, ale zároveň chce tráviť spoločný čas so svojím partnerom. Prečo teda nespojiť príjemné s užitočným a nepokúsiť sa schudnúť a zlepšiť si fyzičku sexom?

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

Máj lásky čas aneb cvičenie pre dvoch - 1. diel

Máj lásky čas aneb cvičenie pre dvoch - 2. diel

 

Pri sexe sa zdvihne tepová frekvencia takmer do aeróbneho pásma, takže je to v podstate taká kardio aktivita. Musíte však vydržať dostatočne dlho. Uvádza sa, že sa bozkávaním spáli až 68 kalórií za hodinu (pokiaľ u toho budete robiť nad svojím partnerom kľuky, dosiahnete úbytok až 171 kalórií za hodinu!). Vyzliekanie a masírovanie spotrebuje 80 kalórií a samotný sex približne 144 kalórií, v závislosti na tom, ako rýchlo a intenzívne cvičíte.
  
Spoznajte najväčšie výhody chudnutia sexom a zbavte sa prebytočných kilogramov:
  
1. Nemusíte vytiahnuť päty z domu - mnohokrát vieme, že by sme mali ísť behať alebo si zacvičiť do fitka, ale jednoducho sa nám nechce von. Výhodou sexu je, že na jeho praktizovanie môžeme zostať v pohodlí domova.

2. Nepotrebujete permanentku - finančná stránka cvičenia niekedy tiež hrá rolu. Sex je takmer zadarmo, aspoň za predpokladu, že máte stáleho partnera a plánujete sexom nielen chudnúť, ale aj rozširovať rodinný kruh.

3. Trávite hodnotný čas s partnerom - nájsť spoločné záujmy je občas zložité. Sexom teda nebudete len chudnúť, ale tiež posilníte vzájomný vzťah. Vášho partnera určite bude baviť viac, než napríklad lekcie salsy alebo návšteva divadla.

4. donútite chudnúť aj partnera - ak aj váš partner potrebuje zhodiť nejaké to kilo, sexom ho k tomu prinútite - bude cvičiť a chudnúť bez toho, aby o tom musel nutne vedieť.

5. Nepotrebujete funkčné oblečenie - športové funkčné oblečenie a obutie je relatívne drahé. Na sex žiadne nepotrebujete, takže sa to oplatí aj finančne.

6. Posilníte svaly - pri sexe zapojíte svaly hornej polovice tela, svaly stehien aj sedacích svalov, ale aj brušné a chrbtové svaly. Je to komplexný tréning s vlastnou váhou, poprípade s váhou cvičebného partnera.

7. Rozprúdite kardiovaskulárny systém
- pri sexe popoženiete krvný obeh a primerane zaťažíte srdce. Je teda veľmi zdravý pre naše cievy, srdce i pľúca.

8. Zlepšíte flexibilitu - do mnohých polôh je náročnejšie sa dostať. Sexom precvičíte svoju flexibilitu, pretiahnete si svaly, ale aj uvoľníte kĺby.

9. Posilníte panvové dno - pre ženy je posilňovanie panvového dna veľmi dôležité. Môžete si síce v zdravotníckych potrebách zakúpiť rôzne pomôcky, alebo trénovať panvové dno bez záťaže, avšak pri partnerských aktivitách ho precvičíte najľahšie. Partner môže hodnotiť vaše pokroky.

10. Je to zábavné - na rozdiel od mnohých fyzických cvičení je sex zábavný a väčšina ľudí sa do neho nemusí nijako zvlášť nútiť.

 

Sex si môžete zlešit aj cvičením jogy. Ďalší diel jogy vo dvojici od Katky Burešové je tu.

 

Maj-lasky-cas-aneb-cvicenie-pre-dvoch-3diel.jpg

 


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Cvičenia a trendy Máj lásky čas aneb cvičenie pre dvoch - 1. diel
Cvičenia a trendy Máj lásky čas aneb cvičenie pre dvoch - 2. diel