Fithall magazín

Pondelok 8.3.2021 meniny má Alan(a)

Zdravý životný štýl

Postava typu

Postava typu "hruška" - ako s ňou chudnúť? 

Postava typu "hruška" získala svoje označenie na základe podobnosti tvaru s týmto sladkým ovocím. Vyznačuje sa relatívne úzkym hrudníkom a pásom a širšími bokmi i stehnami. Tento typ postavy je typický pre ženy, ktoré majú geneticky predurčené ukladať tukové zásoby práve do týchto miest. Čo sa týka zdravotného aspektu, je menej riziková, než postava typu "jablko", u ktorej sa tuk hromadí okolo pása a v bruchu, teda tam, kde sídlia životne dôležité orgány.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Cvičte a chudnite podľa typu vašej postavy

Koľko času venovať cvičeniu, aby malo efekt?

Športy, pri ktorých zaručene schudnete

 

Ak ste majiteľkou tohto typu postavy, skúste sa držať nasledujúcich tipov a onedlho vám hrušku vaše telo nebude pripomínať ani omylom:

Posilňujte hornú polovicu tela - možno, že sa snažíte posilňovať spodnú polovicu tela v nádeji, že zoštíhli. Naopak silovým cvičením na stehná a zadok sa tieto partie zväčšia a asymetria sa prehĺbi. Zamerajte sa na posilňovanie ramien, paží, chrbta a hrudníka, aby sa nepomer medzi hornou a spodnou polovicou postavy vyrovnal. Na tréning hornej časti tela používajte vyššiu záťaž a spodnú časť tela precvičujte len s vlastnou váhou (drepy, výpady).

Využite hrazdu - aby ste prirodzeným spôsobom rozšírili hornú polovicu tela, doslova sa zaveste na hrazdu. Jednoduchým visom posilníte vaše ramená a pokiaľ k tomu ešte pridáte nácvik zhybov, chrbtové svaly získajú pevnosť i príťažlivé tvary.

Narovnajte sa - držanie tela robí veľa - ak ste zvyknutí sedieť aj stáť so zvesenými ramenami, pôsobí horná polovica tela drobno a ochabnuto. Pekne sa narovnajte, roztiahnite hrudník aj ramená a postava sa okamžite premení.

Robte kardio a HIIT
- ak sa vám tuk zarputilo drží na stehnách a zadku, zbavte sa ho aeróbnym cvičením. Kombinujte kardio tréning v strednej intenzite (beh, rýchla chôdza, jazda na bicykli, korčule) s vysoko intenzívnym intervalovým tréningom. Nebojte sa šprintov do kopca ani angličákov. Ak sa vám bude po behaní zdať, že stehná ešte narástli, nepanikárte - je to len prekrvením svalov, ktoré po docvičení opadne.

Zabudnite na cereálie - dlho sa odporúčali na raňajky aj ako zdravá desiata, ale tým dobám už odzvonilo. Vďaka nadmernej stimulácii inzulínu cukrom, ktorý je v nich obsiahnutý, sa tuk dostane rýchlosťou blesku do vašich bokov. V jedálničku stavte na proteíny a zdravé tuky - jedzte lososa, makrelu, orechy, semienka, avokádo, hydinu, chudé bravčové i hovädzie, strukoviny, vajcia a stredne tučné mliečne výrobky.

Pite - hromadenie nechcenej hmotnosti na nohách a zadku niekedy spôsobuje zadržiavanie vody v tele. Aby ste sa jej zbavili, musíte paradoxne veľa tekutín prijímať. Pite čaje, minerálky, stolnú vodu - skrátka čokoľvek nesladené, čo pomôže vaše telo hydratovať a rozhýbať metabolizmus. Káva tiež zakázaná nie je!

 

660x250_1.jpg

 

Autor: Veronika Červenková


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Diéty Najčastejšie chyby pri chudnutí
Zdravý životný štýl Návšteva psychológa a chudnutie
Káva, alkohol a chudnutie. Ide to dokopy? Káva, alkohol a chudnutie. Ide to dokopy?