Fithall magazín

Sobota 27.2.2021 meniny má Alexander

Zdravý životný štýl

Detoxikácia krok za krokom

Detoxikácia krok za krokomDetoxikácia organizmu v podstate znamená zbavovanie tela toxínov. Na jar sa skoro v každom dámskom časopise aj na internetových stránkach stretnete so zaručenými tipmi, ako očistiť svoje telo a pripraviť sa na nadchádzajúce ročné obdobie, v zime si môžete prečítať o tom, akým spôsobom detoxikujete organizmus po sviatkoch a celoročne sa nás médiá snažia presvedčiť , že redukovať prebytočné kilogramy a začať žiť zdravšie vlastne bez predchádzajúcej detoxikácie ani snáď nejde.

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

Koreňová zelenina - korene pre vaše zdravie

8 potravín pre uchovanie telesného a psychického zdravia

Pôst: áno či nie?

 

S detoxikáciou je to podobne, ako s fenoménom prekyslenia organizmu - v zásade sa jedná o veľmi premyslené a umelo vykonštruované problémy, ktoré ale nútia ľudí nakupovať drahé doplnky stravy, obstarávať si špeciálne potraviny a dodržiavať nezmyselné diétne režimy.
  
Verte tomu, že ak nebudete správne jesť, pravidelne športovať a veľa sa hýbať počas dňa, ale tiež dostatočne odpočívať, detoxikácia ani odkyslenie tela vám k vysnívanej postave a kondícii nepomôžu.
  
Ak chcete "detoxikovať" svoje telo, riaďte sa jednoduchými pravidlami a zvládnete to bez špeciálnych stravovacích plánov aj doplnkov stravy:

Nájdite vinníka - ak chcete svoje telo očistiť od "toxínov", mali by ste si najskôr povedať, čo to ten "toxín" vlastne je. Pre niekoho ním môže byť lepok, pre iného nadmiera laktózy, nikotín z cigariet, alkohol, kofeín, umelé sladidlá, biely cukor, soľ alebo ťažké kovy z ovzdušia. Zmena životného štýlu nie je jednoduchá, preto si stanovte priority a neprestávajte jesť (nezdravo), piť či fajčiť súčasne.

Vytrvajte
- potom, čo identifikujete váš "toxín", vylúčte ho zo svojho jedálnička či života aspoň na 3 týždne. Až za niekoľko týždňov zistíte, či vám vylúčenie tejto škodlivej látky prospieva, alebo sa cítite stále rovnako. Ak sa napríklad rozhodnete skúsiť žiť bez laktózy a počas tých troch až piatich týždňov sa budete cítiť skvele, nebudete sa nafukovať ako balón a trávenie pošliape ako hodinky, máte istotu, že robíte správnu vec. Ak sa ale ani po piatich týždňoch bez lepku nebudete cítiť o nič lepšie, pokojne ho opäť začnite pozvoľna do jedálnička zaraďovať.

Pite - pite obyčajnú vodu - tou nikdy nič nepokazíte. Voda odplaví z tela všetko nepotrebné a urobí to úplne sama od seba bez toho, aby ste museli prem&yac

Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Výživa Do módy prichádzajú hladovky
Jedlo a výživa Vyčistite organizmus šťavou
Jedlo a výživa Nakopnite svoj metabolizmus cvičením - 2. diel