Fithall magazín

Piatok 5.3.2021 meniny má Fridrich

Zdravý životný štýl

Čo s dotieravou celulitídou

Čo s dotieravou celulitídouPočas zimy ste možno celulitídu s prižmúrenými očami tolerovali, ale s príchodom leta začínate riešiť, ako sa tej dotieravej pseudopriateľky zbaviť? Nikto ju nepozýval, tak čo u vás chce! Upokojiť vás môže jediné, že v tom nie ste sama. Problém celulitídy trápi až 90% žien, či sú kypré alebo chudé. Čo si s ňou teda počať, keď začína plavková sezóna? Obliecť si na pláži skafander nie je práve najlepšie riešenie a ukryť sa do hlbokých lesov a hájov tiež nie. Začnite s celulitídou bojovať.
 
Ako sa prejavuje
Ako vyzerá celulitída vieme všetky, ale čo ju spôsobuje? Môže za ňu hormonálna nerovnováha, nedostatok pohybu, nadváha, genetické dispozície, ale hlavne znečistený organizmus. Nezdravý spôsob života, zlá strava a stres zavalí organizmus odpadovými látkami a tie sa potom spolu s tukom usádzajú v medzerách medzi väzivovými vláknami. Vďaka tomu lymfatické cesty zle fungujú a kožu horšie prekrvujú. A celulitída je na svete.

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

Zostaňte mladá!

Úsmev lieči dušu a zhadzuje kilá

Zásady cvičenia doma

 
Zbavte sa jej

To sa ľahko povie. Nie je to ľahká cesta. Je dlhá, tŕnistá a vyžaduje dostatok trpezlivosti. Medzi zásadné zbrane patrí zmena stravy a každodenných návykov. Nesprávne stravovanie sa totiž vedie k nahromadeniu toxínov nestrávených metabolizmom. Preto je nutné radikálne znížiť množstvo konzumovaného tuku a cukru. Tým obmedzíte usadzovanie odpadových látok v tele, rozprúdiť lymfu v lymfatických cestách a kožných krvných vlásočniciach.
 
Pite
Nepodceňujte príjem tekutín. Pri liečbe celulitídy by ste mali vypiť denne až 3 litre. Ak nie ste zvyknutá dostatočne piť, zvyšujte množstvo vypitej vody postupne. Uvidíte, že si čoskoro zvyknete. Najvhodnejšia je čistá voda, ovocné šťavy a detoxikačné čaje.
 
Jedzte zdravo
Základom je pravidelná, vyvážená a zdravá strava. Nárazové hladovky len celulitídu umocňujú, pretože telo si začne tuk šetriť a ukladať do zásoby. Vyhýbajte sa tučným jedlám, potravinám s konzervantmi a umelými farbivami. Jedzte dostatok ovocia a zeleniny. Ak fajčíte, snažte sa prestať alebo počet cigariet obmedzte. Kávy sa vzdávať nemusíte, ale znížte denný príjem kofeínu na dve šálky za deň.
 
Udržujte svoju váhu v rozumných medziach
Snažte sa zmenšiť tukovú vrstvu a hlavne zlepšiť prekrvenie v podkoží, ktoré má vplyv na kvalitu kože. Medzi dôležité faktory, ktoré sa podieľajú na zlepšení, patrí samozrejme pohyb. Ideálne je plávanie alebo jazda na bicykli.
 
Podporná kozmetika
Na celulitídu existuje aj celý rad špeciálnych kozmetických prípravkov. Väčšinou slúžia ako podporný prostriedok a spoločne s cvičením sa s nimi dá dosiahnuť výrazné zlepšenie. Krémy ale samé od seba žiadne zázraky nevykúzlia. Čo tiež pomáha, je pravidelné sprchovanie problémových partií striedavo teplou a studenou vodou a masáž od konca nôh smerom k srdcu. Vhodné je aj saunovanie alebo lymfodrenáž, ktoré podporujú lymfatický obeh a odplavenie odpadových látok z tela.
 
Neočakávajte, že o pár dní uvidíte v zrkadle postavu modelky. Svoj boj s celulitídou len tak nevzdávajte. Ak budete dôsledná, výsledky sa za pár týždňov dostavia v podobe oveľa krajšej a pevnejšej pokožky.

 


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Jedlo a výživa Škodí káva zdravie?
Jedlo a výživa Zdravie schované pod škrupinou
Cvičenia a trendy Pohybová aktivita a jej vplyv na človeka