Fithall magazín

Nedeľa 11.4.2021 meniny má Estera

Cvičenia a trendy

Zásady cvičenia doma

Zásady cvičenia domaPohyb by sa mal stať neodmysliteľnou súčasťou našich dní. Samozrejme, že to chce značnú dávku pevnej vôle a začiatky nie sú jednoduché, ale ak budete postupovať krok za krokom, určite to zvládnete!


1. Vytvorte si pravidelný režim - ideálny čas je dopoludnia, pretože organizmus je v tomto čase najvýkonnejší a metabolizmus najrýchlejší. Vytvorili sme pre vás cvičebný plán, podľa ktorého budete e-mailom pravidelne a včas informovaní o plánovanom cvičení.

 

2. Nájdite si optimálny priestor - to znamená miesto, kde budete mať dostatočný priestor na cvičenie a nebudete ničím a nikým vyrušovaní. Pred cvičením miestnosť vždy poriadne vyvetrajte. Ak máte záhradu alebo terasu, potom v letných mesiacoch cvičte tam. Jógu si môžete spríjemniť zapálením sviečok alebo vonnou tyčinkou.

 

3. Pripravte si cvičebné pomôcky - podložka, overball, švihadlo, činky, bosu atď. (všetko nájdete na stránkach FITHALL shop)

 

4. Oblečenie a obuv - odporúčame športové elastické oblečenie, v ktorom sa budete cítiť pohodlne a zároveň spoznáte, či cvik vykonávate správne. Dôležitá je tiež športová obuv, najmä pri kick boxe, kruhovom tréningu, posilňovaní alebo taebo. Pri jóge a pilates je najlepšie cvičenie naboso.

 

5. Pitný režim - pravidelne pite v menších dávkach, najlepšie nesladenú a neperlivú vodu.


6. Ako a čo jesť - jedzte najneskôr 60 - 90 min pred cvičením. Pol hodiny po cvičení si môžete dať proteínový koktail a za hodinu pokrm podľa zásad zdravého stravovania.

 

7. Správna tepová frekvencia – najmä pri chudnutí, aby vaše snaženie bolo účinnejšie, sa pohybujte v aeróbnom pásme tepovej frekvencie. Zistíte ho tak, že od čísla 220 odpočítate svoj vek a vynásobíte ho číslom 0,7. Takisto ho môžete prirovnať k tepovej frekvencii pri rýchlejšej chôdzi.

 

8. Cvičenie ukončite pretiahnutím - býva súčasťou cvičiacich videí. Pokiaľ by pre vás preťahovacie cviky boli nedostačujúce, ďalšie nájdete v sekcii Cvičenie/Strečink.


9. Necvičte, keď ste chorá, prechladnutá, krátko po chorobe alebo máte menštruačné bolesti.


10. Pridajte viac prirodzeného pohybu - pokiaľ možno viac a rýchlejšie choďte, namiesto výťahov používajte schody, vyjdite si na bicykli alebo si zahrajte domáce letné športy.


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov