Fithall magazín

Streda 21.10.2020 meniny má Uršuľa

Cvičenia a trendy

Športujte a zbavíte sa depresií

Športujte a zbavíte sa depresiíPravidelným pohybom nielen vylepšíte svoju kondíciu a vytvarujete krivky, ale prospejete aj svojej duši. Cvičenie totiž znižuje úzkosť, depresívne nálady a naopak zvyšuje dobrý pocit zo seba samého. Úplne prirodzeným spôsobom si tak posilníte aj svoje sebavedomie.

Vplyv pohybovej aktivity na psychiku záleží na mnohých faktoroch. Dôležité je vybrať najvhodnejší šport a správne si ho dávkovať, teda zvoliť optimálnu intenzitu a pravidelnosť. Potreby každého jedinca sú totiž iné.

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

Využite kočík pri svojom cvičení

10 dôvodov, prečo cvičiť v práci

Ako na kruhový tréning

 
Cvičením si zlepšíte pohľad na svet
Ak trpíte depresívnymi stavmi, výkyvmi nálad, úzkosťami a ste sužovaní stresom, potom Vám dobrým pomocníkom na vylepšenie psychickej kondície môže byť práve pohyb. Ľudia, ktorí pravidelne behajú, alebo plávajú, majú podstatne nižší výskyt depresií ako ostatní. Ale nie je to len aeróbna forma cvičenia, ktorá kladne ovplyvňuje psychiku a znižuje výskyt depresií. Podobný účinok bol zistený aj u posilňovacích cvičení.

Za fyzickú aktivitu budete bohato odmenení

Kto totiž nezažije fyzickú námahu, nemôže naplno zažiť ani pocit uvoľnenia a kto neprežil nepohodlie, neuvedomuje si možnosť komfortu. Pohybovú námahu je dôležité chápať ako investíciu, ktorá sa Vám bohato vyplatí. To znamená za dobrý fyzický výkon zažijete báječné uspokojenie a uvoľnenie. Ďalší mechanizmus pozitívneho pôsobenia pohybovej aktivity sa uskutočňuje cez uvedomenie si vlastného tela, zvýšené vnímanie seba samého a seba vo vzťahu k okoliu. Vhodná pohybová aktivita môže pozitívne pôsobiť aj na telesný image. Vytvaruje a spevní telo a človek sa cíti istejší, krajší a spokojnejší .


Autor: Monika Kuželová


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Cvičenia a trendy Stres zažeňte pohybom!
Cvičenia a trendy Pohybová aktivita a jej vplyv na človeka
Cvičenia a trendy Cvičte a bude sa vám lepšie spať