Fithall magazín

Utorok 9.3.2021 meniny má Františka

Zdravý životný štýl

Skutočne sa po nich chudne?

Skutočne sa po nich chudne?Našťastie už pominula éra liekov na chudnutie, diétnych koktailov a „tukožrútskych“ polievok , ktoré mali úžasnú schopnosť zoštíhliť Vašu peňaženku, ale okrem nej nič iné. Ľudia ale stále vymýšľajú spôsoby, ako chudnúť a tvarovať postavu, bez toho aby sa museli namáhať alebo obmedzovať v jedle. K slovu sa preto dostali lymfatické masáže, vibračné plošiny alebo cvičiace stoly.

Bez aktívneho pohybu a úpravy stravovacích návykov nie je možné očakávať zmenu k lepšiemu, avšak určité metódy môžu Vašu snahu podporiť.

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

Aktivity, ktoré Vám pomôžu zhodiť prebytočné kilá

Vyrysovať postavu Vám pomôžu sacharidové vlny

Zázračná proteínová diéta - zabijak kíl


Jednou z metód, ktorá má schopnosť vyhladiť Vašu kožu, prečistiť organizmus a zbaviť telo toxínov, je lymfatická masáž. Lymfatický systém v ľudskom tele tvorí sieť, ktorá má za úlohu likvidovať škodlivé látky a ak sa táto sieť lymfatických cievok a uzlín rozprúdi, odpadové látky sa môžu dostať z organizmu rýchlejšie a koža sa tým pádom vypne. Lymfu v tele nepoháňa srdce, ale práca svalov. Najjednoduchším spôsobom, ktorým možno lymfatický systém stimulovať, je preto pohyb (veľmi vhodná je napríklad joga, v ktorej sú určité pozície na prácu s lymfou priamo zamerané). Ďalším spôsobom je práve masáž, ktorú by mali robiť len vyškolení odborníci. Existujú tiež prístroje na vykonávanie týchto masáží, ale ručná práca je vždy kvalitnejšia. Ak sa zveríte do rúk laika, môže Vám nevhodným prevedením masáže dokonca uškodiť. Lymfatické masáže majú schopnosť harmonizovať organizmus, zbaviť končatiny opuchov, kožných ťažkostí, ale aj nastoliť hormonálnu rovnováhu.

Hitom číslo dva sa stali vibračné plošiny. Fungujú na princípe vibrácií, ktoré sú prenášané do tela, kde by mali spôsobovať kontrakcie vo svaloch. Propagátori vibračného tréningu sľubujú takmer zázračné výsledky, ale s minimálnou fyzickou námahou a takmer bez potenia. Na podobné účinky tiež lákajú cvičiace stoly. Tie sú poháňané elektromotorom a cvičenie na nich sa tým pádom zaobíde bez potu, driny a bolesti.

Vibračné plošiny aj stoly pokojne využite ako spestrenie a doplnenie Vášho obvyklého tréningu, ale nespoliehajte na to, že len vďaka týmto metódam dosiahnete vysnívanú postavu. Žiadny stroj na svete, hoci by bol ten najlepší, nemá tú schopnosť cvičiť za Vás. Realita je taká, že bez námahy a seba prekonávania žiadne trvalé výsledky nedosiahnete. Zlepšovanie fyzickej kondície, chudnutie tukových zásob či naberanie svalovej hmoty vyžaduje veľa úsilia, času a disciplíny a žiadny diétny prípravok alebo cvičiaci stroj nemá tú moc urobiť to za Vás.

V poslednej dobe sa tiež rozmáhajú rôzne formy bezbolestných "liposukcií", ako je chudnutie pomocou zmrazenia tuku, pomocou ultrazvuku a ďalšie. Väčšinou sú tieto procedúry finančne náročné a výsledky nie sú také, ako sľubujú na reklamných plagátoch. Financie, ktoré by ste na obdobných procedúrach minuli, radšej investujte do nákupu permanentky do posilňovne a nových tenisiek a môžete si byť istí, že pri troche snahy výsledky dosiahnete.

Ponuka nových zázračných metód chudnutia číha na každom rohu a je veľmi ťažké jej nepodľahnúť. Nebojte sa vyskúšať rôzne alternatívy, ako sú práve masáže, nové cvičebné pomôcky alebo prírodné prípravky, ale myslite na to, že bez rozumného jedálnička a pohybu to zrejme nepôjde .

 

Autor: Veronika Staňková


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov

Súvisiace články
Cvičenia a trendy Máj lásky čas aneb cvičenie pre dvoch - 2. diel
Cvičenia a trendy Stres zažeňte pohybom!
Cvičenia a trendy Pohybová aktivita a jej vplyv na človeka