Fithall magazín

Streda 3.3.2021 meniny má Bohumil(a)

Zdravý životný štýl

Čím prospieva sex zdraviu

Čím prospieva sex zdraviuSnáď každý z nás na sebe pocítil, čo to s ním urobí, keď sa zamiluje. Zamilovaný človek je šťastný a povznesený nad bežné problémy. Je mu skrátka fajn. Ľuďom však prospieva nielen zamilovanosť, ale podľa najnovších vedeckých poznatkov aj sex.

 

ČÍTAJTE TIEŽ:

Princípy zdravého stravovania

Zásady cvičenia doma

Tepová frekvencia

 

Veľa ľudí, najmä žien, sa celý život trápi rôznymi diétami, upravujú si svoj jedálniček podľa zásad správnej výživy a chodia pravidelne behať. To všetko preto, aby schudli a boli fit. Sex je však podľa vedcov ďaleko účinnejší a samozrejme príjemnejší. A jeho dopad na naše zdravie tiež nie je zanedbateľný. Na dôkaz tohto tvrdenia si môžete prečítať sedem najdôležitejších účinkov milostných hrátok:

1. Prevencia infarktu: Každá telesná činnosť spôsobuje u mužov zvýšenú produkciu testosterónu. Pri sexe to platí dvojnásobne. Sexuálny hormón pôsobí priaznivo na stavbu kostí, podporuje rast svalov, a to vrátane srdca. Muži, ktorí žijú aktívnym sexuálnym životom, sa dožívajú vyššieho veku a klesá u nich roziko úmrtí na infarkt o 50%. Aj ženský orgazmus je pre telo priaznivý. Dochádza k zosilnenej produkciu estrogénov, ktoré chránia srdce, ale aj pred infekčnými chorobami, ako sú chrípka a nachladnutie.

2. Čistenie krvi: Vďaka telesnej a psychickej záťaži stúpa pri milostnom akte srdečná frekvencia krátkodobo až na 180 tepov za minútu. Krv je vháňaná do ciev dvojnásobne veľkým tlakom ako za bežných podmienok a všetky orgány sú tak lepšie zásobované kyslíkom. Zároveň škodlivý LDL - cholesterol (upcháva cievy) sa premieňa na zdravý HDL - cholesterol (transportuje živiny). Výsledným efektom teda je, že sa krv prečistí a srdce je oslobodené od zbytočnej záťaže.

3. Zmierňovanie bolesti: Sexuálne vzrušenie vyvoláva v limbickom systéme - časti ľudského mozgu, poriadny ohňostroj. Dochádza k zvýšenej produkcii endorfínov. Tie sú príbuzné s hormónom morfínom, ktorý sa v lekárstve používa ako prostriedok proti bolesti. Endorfíny - hormóny šťastia, sa v okamihu postarajú o odoznenie bolesti zubov, hlavy, chrbta a chronických reumatických ťažkostí.

4. Ochrana imunity: Pri milostnom akte vzniká oproti normálnemu stavu mnohonásobné množstvo hormónu serotonínu, ktorý pôsobí priaznivo na imunitný systém. Tvorí sa viac bielych krviniek, čím klesá možnosť infekčnej choroby.

5. Odbúravanie stresu: Sex pomáha odbúrať telesné i duševné napätie. Už pri obyčajnom bozku sa v mozgu tvoria dôležité neurónové spoje. Je vedecky dokázané, že ľudia s častým sexuálnym životom trpia menej stavmi úzkosti a prekonávajú ľahšie osobné aj pracovné krízy.

6. Spevnenie kože: Ten, kto sa červená už pri obyčajnom bozku alebo hladkaní, sa nemusí vôbec hanbiť. Červenanie je totiž znamením zvýšeného tepu a lepšieho prekrvenia kože. Počas sexu prúdi cievami 18x viac krvi ako v kľudovom stave. Pri sexe sa zvyšuje prísun kyslíka a zlepšuje sa látková výmena. Tým sa z tela dostávajú rýchlejšie odpadové látky a koža je pevnejšia. Pravidelný sex je lepší ako krémy proti vráskam. Sex je vhodný zároveň ako dobrá prevencia proti celulitíde a kŕčovým žilám.

7. Redukcia hmotnosti: Pri jednom orgazme sa spáli 400 kilojoulov. Priemerný milostný akt trvá asi 20 minút, čo znamená, že pri sexe vydáte toľko energie ako by ste hrali hodinu tenis alebo 45 minút behali.


Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie Hodnotenie

Späť Späť na zoznam článkov